Pomin nawigacje

ZABYTKOWE PARKI PODWORSKIE

WYKAZ RZADKICH GATUNKÓW DRZEW WYSTĘPUJĄCYCH W PARKACH ZABYTKOWYCH WOJEWÓDZTWA ZAMOJSKIEGO


Lp. Gatunek Lokalizacja
1 Ajlant gruczolowaty (Ailanthus aitissima) Dworzyska (2), Klemensów
2 Brzoza papierowa (Betufa papyrifera) Zwierzyniec (1)
3 Buk pospolity odm. czerwona (Fagus silvatica ?Atropunicea") Tarnogóra (1)
4 Buk pospolity odm. zwisajaca (Fagus silvatica ?Pendula") Grabowczyk (1), Szystowice (1)
5 Cyprysik groszkowy (Chamaecyparis pisifera) Krasnobród Podklasztor, Klemensów
6 Cyprysnik blotny (Taxodium distichum) Zwierzyniec (1)
7 Choina kanadyjska (Tsuga canadensis) Florianka (1)
8 Dab burgundzki (Quercus corn's) Zwierzyniec (1)
9 Dab kaukaski (Quercus macranthera) Holuzne (2)
10 Dab blotny (Quercus palustris) Bialowody (1), Goraj (1), Pawlówka (1),Tarnogóra (1), Zwierzyniec (1)
11 Dab bezszypulkowy (Quercus petraea) Krynice (2), Klemensów
12 Dab szypulkowy odm. stozkowa (Quercus robur ?Fastigiata?) Maszów Dolny (5), Hajowniki
13 Dab szypulkowy odm. strzepolistna (Quercus robur ?Pectinata?) Belzec, Wozuczyn (1), Zwierzyniec (1)
14 Dab czerwony (Quercus rubra) Dworzyska, Klemensów, Krynice (1),Zwierzyniec(3)
15 Glediczja trójcieniowa (Gleditsia triancanthos) Hulcze (1), Janowice (1), Klemensów (1), Kadlubiska (1), Orlów Murowany(1), Orlów Murowany-fortalicja (2)
16 Jodla kalifornijska (Abies conco/or) Werbkowice (2), Pereslowice (1)
17 Jesion pensylwanski (Fraxinus pennsyfvanica) Krynice (13)
18 Jedlica Douglassa (Pseudotsuga taxifolia) Florianka, Siedliska k/Lubyczy Królews- kiej, Skierbieszów (1), Zwierzyniec (25)
19 Katalpa pospolita (Catalpa bignonioides) Golebie (1), Stefankowice (1), Zamosc (3)
20 Klon tatarski (Acer tataricum) Siedlisko k/Grabowca, Wereszyn, Zamosc (59), Zwierzyniec (60)
21 Kasztanowiec czerwony (Aesculus carnea) Krasnobród Podzamek (1) Wirkowice (2)
22 Korkowiec amurski (Phellodendron amurense) Florianka (10), Klemensów, Rogózno (2), Zamosc (2)
23 Leszczyna turecka (Corylus co/urna) Belzec (1), Wozuczyn (1)
24 Lipa amerykanska (Tilia americana) Golebie (1), Plonka (1), Kolonia Zólkiew(1), Siedlisko k/Grabowca (1), Zwierzyniec (2)
25 Lipa krymska (Tilia euchlora) Florianka, Klemensów, Pawlówka (1), Sitno (1). Skierbieszów (1), Sól (1), Zamosc (148)
26 Lipa dlugoogonkowa (Tilia petiolaris) Sitno (1)
27 Lipa szerokolistna (Tilia platyphyllos) Belzec (10), Bortatycze (1), Chodywance (11), Grabowczyk (1), Grusza Duza (3), Hrebenne Cerkiew (25), Klemensów, Korchów (1), Maszów Dolny (2), Myców (1), Laszczów (1), Radziecin (70), Rogózno (1), Rachanie (1), Siedliska k/Lubyczy Królewskiej, Tamogóra (1), Wierzbica gm. Rudnik (50), Wozuczyn Cukrownia (30), Zwierzyniec
28 Lipa szerokolistna odm. winoroslowata (Tilia platyphylios ?Vitifolia?) Zwierzyniec (1)
29 Lipa srebrzysta (Tilia tomentosa) Orlów Murowany (1), Siedlisko k/Grabowca (2), Klemensów
30 Magnolia japonska (Magnolia cobus) Stefankowice (1), Klemensów (1)
31 Milorzab dwuklapowy (Ginkgo biloba) Klemensów (1), Wiszniów (1)
32 Orzech szary (Juglans cinerea) Orlów Murowany (1), Orchowiec (4),Zwierzyniec
33 Orzech sercowaty (Juglans cordiformis) Zwierzyniec
34 Orzech czarny (Juglans nigra) Florianka, Klemensów
35 Platan klonolistny (Platanus acerifolia) Chyzowice (1), Klemensów (2), Nieledew Cukrownia (3), Skierbieszów (1), Wronówka (1), Zwierzyniec (1)
36 Skrzydlorzech kaukaski (Pterocarya fraxinifolia) Klemensów
37 Sofora japonska (Sophora japonica) Zwierzyniec (1)
38 Sosna limba (Pinus combra) Klemensów, Peresolowice (1), Zamosc (3)
39 Sosna czarna (Pinus nigra) Bialowody (2), Belzec (2), Klemensów, Laszczów (6), Siedlisko k/Grabowca (1), Stefankowice (111), Tamogóra (1), Zamosc (1), Zwierzyniec (3)
40 Sosna wejmutka (Pinus strobus) Bialowody (1), Bzowiec (5), Klemensów (167), Krylów (7),Labunki (4), Moroczyn (1), Nieledew (1), Orlów Murowany (3), Peresolowice, Poturzyn, Rogózno (2), Siedliska k/Lubyczy Królewskiej (20), Skierbieszów (1), Skomorochy (5), Swidniki, Tamogóra (2), Wielkopole (1), Wierzbica gm. Rudnik (1), Wirkowice (15), Wozuczyn Cukrownia (45), Wronówka (1),Zwiartów (1)
41 Straczyn zólty (Cladrastis lutea) Klemensów (1)
42 Wiaz górski odm. placzaca (Ulmus glabra ?Pendula") Ujazdów (1)
43 Wiaz syberyjski (Ulmus pumila) Kryrów (1)




kontakt: Danuta Kawałko | design by Piotr Borowiec
góra stronymapa strony