Raport Perspektyw - WSIiZ wśród najchętniej wybieranych uczelni w Polsce!

2013-07-18 02:00:39

W najnowszym raporcie „Uczelnie niepubliczne w Polsce 2013”, opublikowanym przez magazyn edukacyjny „Perspektywy”, WSIiZ utrzymuje pozycję lidera w kraju pod względem międzynarodowości! Jest uczelnią najchętniej wybieraną na Podkarpaciu i jednocześnie znajduje się w krajowej czołówce  najczęściej wybieranych szkół wyższych.

To, co najbardziej wyróżnia Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie to skala internacjonalizacji środowiska akademickiego. Uczelnia utrzymuje pozycję lidera międzynarodowości.  W WSIiZ studiuje najwięcej obcokrajowców w Polsce – ponad 1200! Rzeszowska szkoła wyższa zajmuje też 1 miejsce w Polsce pod względem cudzoziemców studiujących w języku polskim. Jest również w czołówce pod względem liczby obcokrajowców studiujących w języku obcym.

W kategorii wymiana studencka WSIiZ uplasowała się na wysokiej 5 pozycji w kraju. Ma podpisane umowy partnerskie z  ponad 200 uczelniami z całego świata.

- Kształcimy ok. 5 proc. studentów-obcokrajowców w Polsce. Młodzież poznaje inne kultury, zwyczaje i mentalność. W zglobalizowanym świecie jest to niezwykle ważne i dobrze przygotowuje naszych studentów do pracy zawodowej z partnerami z różnych stron świata. Studia w środowisku międzynarodowym mogą zaowocować wspólnymi przedsięwzięciami biznesowymi – podkreśla prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

Ceniona przez studentów

WSIiZ jest najchętniej wybieraną uczelnią w województwie podkarpackim i 6 w Polsce (na 328 niepublicznych szkół wyższych w kraju). Zestawienie przygotowano w oparciu o liczbę zgłoszeń kandydatów na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie. Ten bardzo dobry wynik potwierdza również fakt, że w roku akademickim 2012/2013 WSIiZ zajęła 4 miejsce w Polsce i 1 na Podkarpaciu pod względem liczby studentów studiów stacjonarnych.

- Oznacza to, że uczelnię chętnie wybierają ambitni młodzi ludzie, dla których ważna jest wysoka jakość kształcenia, bardzo dobra kadra i baza dydaktyczna, a także oferta edukacyjna zgodna z potrzebami gospodarki, co w efekcie przekłada się na łatwiejszy start na rynku pracy – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Przyciąga stypendiami

Uczelnia  od początku ma bogatą ofertę stypendialną. Nie dziwi fakt, że w kategorii liczba studentów otrzymujących stypendia, w tym stypendia rektora dla najlepszych, WSIiZ zajmuje 7 miejsce w Polsce.

- Dzięki własnym funduszom zapewniamy studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia stypendium już od pierwszego semestru, które mogą łączyć z innymi formami stypendialnymi – mówi rektor WSIiZ.

Wszyscy kandydaci, którzy złożą podanie na studia do 31 lipca mogą starać się o „stypendium od początku studiów”. W tym roku uczelnia przyzna ich nawet 1000! Aby zdobyć stypendium, kandydaci na studia I stopnia muszą 5 sierpnia napisać test z wiedzy ogólnej. W przypadku kandydatów na studia II stopnia decyduje najwyższa średnia z toku studiów.

Wysoka jakość kształcenia, oparta na nowoczesnych metodach nauczania oraz innowacyjnych narzędziach sprawia, że WSIiZ jest uczelnią cenioną przez pracodawców i pracowników firm, którzy podnoszą tu zawodowe kwalifikacje. Z raportu wynika, że  WSIiZ  jest 5 uczelnią w kraju i 1 na Podkarpaciu pod względem liczby słuchaczy studiów podyplomowych.