4 oferty pracy na 1 informatyka w Biurze Karier WSIiZ

2013-07-22 02:59:36

Mimo przeciągającego się kryzysu gospodarczego i rosnącego bezrobocia, Biuro Karier WSIiZ ma stale rosnącą liczbę ofert pracy dla studentów, absolwentów i mieszkańców Podkarpacia. Poszukiwani są głównie informatycy, ekonomiści, finansiści, kosmetolodzy i fizjoterapeuci.

Pozytywny trend utrzymuje się już czwarty rok z rzędu. W I półroczu 2010 roku do Biura Karier WSIiZ wpłynęły oferty na 449 miejsc pracy. Rok później było ich niemal dwukrotnie więcej (799). Liczba ofert systematycznie rosła. W I półroczu 2013 roku biuro pozyskało aż 2108 miejsc pracy!

4 oferty na 1 informatyka

- Mimo trudnej sytuacji gospodarczej do Biura Karier WSIiZ cały czas zgłaszają się pracodawcy zainteresowani zatrudnieniem naszych studentów i absolwentów. W tym roku akademickim najwięcej ofert pracy mieliśmy dla informatyków, ale także dla osób z wykształceniem ekonomicznym i finansowym. Sporo było ofert związanych z marketingiem i nowymi mediami. Dla pracodawców oprócz wiedzy liczą się również umiejętności praktyczne i komunikacyjne, dobra organizacja pracy i samodzielność – tłumaczy Barbara Leśniak, kierownik Biura Karier WSIiZ.

Na jednego absolwenta kierunku informatyka w tym roku akademickim w Biurze Karier WSIiZ przypada ponad 4 oferty zatrudnienia. Po kilka ofert pracy czeka również na każdego absolwenta ekonomii oraz dziennikarstwa.

Poszukiwani fizjoterapeuci i kosmetolodzy

Biuro Karier WSIiZ odnotowuje także coraz większy wzrost ofert pracy w branży okołomedycznej i kosmetycznej. - Starzejące się społeczeństwo, coraz większa dbałość o zdrowie i wygląd sprawiają, że w krajach Unii i w Polsce przybywa ofert dla fizjoterapeutów, rehabilitantów i wykwalifikowanych opiekunów w domach opieki. Z badań rynku pracy wynika również, że już teraz w krajach Unii rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów fitnessu, masażu i kosmetologii – wyjaśnia.

Nie tylko dla studentów i absolwentów

Z pomocy Biura Karier WSIiZ może korzystać każdy, nie tylko studenci i absolwenci WSIiZ. Bieżące oferty pracy dostępne są na stronie www.biurokarier.wsiz.pl po zarejestrowaniu w serwisie. Użytkownicy otrzymują  najświeższe oferty pocztą mailową.

Firmy, które chcą zamieścić ofertę pracy mogą to zrobić również poprzez stronę Biura Karier WSIiZ.

- Pracodawcy dobrze znają markę naszej uczelni jako tej, która kształci praktycznie i daje solidne przygotowanie do wejścia na rynek pracy. Dlatego chętnie przekazują nam oferty skierowane do naszych studentów i absolwentów – wyjaśnia Barbara Leśniak. – Potwierdza to ranking WPROST, w którym WSIiZ zajęła 5. miejsce wśród polskich uczelni niepublicznych najbardziej cenionych przez pracodawców – podkreśla.