Rozpoczynamy nabór na nowe kursy i szkolenia kwalifikacyjne Instytutu Analizy Ryzyka

2013-08-30 02:18:17

Instytut Analizy Ryzyka w Rzeszowie działający przy WSIiZ rozpoczął nabór na kolejną edycję szkoleń i kursów kwalifikacyjnych w bardzo atrakcyjnych cenach. Kurs dla urzędnika samorządowego można odbyć już za 100 zł, a wspinaczkowy za 200. Rekrutacja zakończy się 30 września, zajęcia planowane są na październik.

- Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniach prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1XTWcSMUuv6aoDQpF_Hif1RUVTfHrlOazTfP-fzf_Vo4/viewformO zakwalifikowaniu decyduje kolejność wypełnienia wniosku. Więcej informacji o szkoleniach kwalifikacyjnych organizowanych przez IAR można uzyskać pisząc na adres e-mail: biuro@instytutryzyka.pl lub telefonicznie 17 866 1267, a także na stronie instytutu www.instytutryzyka.pl – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Instytut Analizy Ryzyka w Rzeszowie zaprasza m.in. na kursy:

Nurkowanie - podstawowy kurs nurkowy to kurs tzw. P1. Uczestnik zdobywa wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, umożliwiające prawidłowe użytkowanie sprzętu oraz bezpieczne nurkowanie na małych głębokościach z pełnoletnim płetwonurkiem. Warunki uczestnictwa w kursie to ukończone 14 lat i dobra umiejętność pływania. Koszt 1300 zł + 50 zł badania lekarskie, 300 zł nocleg. Czas trwania: 5 dni (17 godz. teorii i 24 godz. praktyki).

Kurs strzelecki obejmuje część teoretyczną – pierwszy dzień(5 godzin) i praktyczną – drugi dzień na strzelnicy w Borze (strzelanie z Glocka, pistoletu maszynowego MP-5 oraz z p99 Walther). Kurs obejmuje tematykę: przepisy bezpieczeństwa przy posługiwaniu się z bronią, przepisy bezpieczeństwa na strzelnicy, budowę i zasady użytkowania broni i budowę amunicji.  Koszt: 300 zł.

Kurs wspinaczkowy obejmuje zapoznanie ze sztuczną ścianą, zasady bezpieczeństwa i podstawowe informacje o sprzęcie: liny i repsznury, uprzęże biodrowe, karabinki i ekspresy, przyrządy asekuracyjne, buty i akcesoria. Uczestnicy poznają też zasady asekuracji: m.in. zapięcie uprzęży, asekuracja na wędkę, asekuracja dolna (technika wpinek, prowadzenie liny, podawanie liny do wpinki). Poznają też węzły i ich zastosowanie: ósemka, kluczka, zwijanie liny. Nauczą się technik wspinania: wykorzystania chwytów i stopni, ustawienia ciała: pozycja frontalna i boczna, wspinaczka statyczna i dynamiczna, poruszanie się w terenie przewieszonym. Koszt: 200 zł, czas trwania: 10 godz.

Pracownik ochrony - na licencję I i II stopnia – kurs obejmuje zajęcia teoretyczne (wykład, konwersatorium) i praktyczne (ćwiczenia z walki wręcz, zajęcia z bronią, strzelania). Zajęcia programowe będą prowadzone na bazie obiektów szkoleniowych WSIiZ w Rzeszowie, strzelanie  na  strzelnicy PZŁ w Borze k. Rzeszowa. Zabezpieczamy niezbędne do szkolenia materiały i pomoce dydaktyczne. Koszt:  licencja I-go stopnia – 1400 zł (6-9 tyg., 246 godz.) , licencja I-go oraz II-go stopnia - 2400zł (346 godz.)

Zarządzanie kryzysowe - poszerzenie kompetencji w różnych sektorach działalności i na różnych poziomach zarządzania w sferze publicznej i prywatnej poprzez przekazywanie wiedzy specjalistycznej oraz rozwijanie umiejętności kierowania zespołem pracowników, zarządzania w sytuacjach kryzysowych, przygotowywania planów kryzysowych i innych. Podstawowe zadanie to zdobycie, poszerzenie oraz ugruntowanie wiedzy specjalistycznej z zakresu bezpieczeństwa instytucji państwowych i prywatnych przedsiębiorstw, strategii bezpieczeństwa, sytuacji kryzysowych, kryzysu, stanu nadzwyczajnego. Dodatkowe zagadnienia to: klęski żywiołowe i ich skutki dla mieszkańców oraz plany reagowania, zagrożenia mienia, infrastruktury oraz środowiska naturalnego, terroryzm jako źródło zagrożeń dla infrastruktury krytycznej, służby, straże, inspekcje, siły zbrojne w sytuacjach kryzysowych. Koszt 100 zł, czas trwania 16 godz.

Dla urzędnika samorządowego - rys historyczny samorządu w Polsce, ustawy o samorządzie, statuty Urzędów marszałkowskich,  gmin, powiatów, planowanie kampanii wyborczej, promocja i działania marketingowo-propagandowe, retoryka i wystąpienia publiczne, mowa ciała .

Koszt 100 zł, czas trwania 16 godz.