Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

I FESTIWAL FRESKU

2013-09-28 03:52:24

Jedyny w swoim rodzaju, unikatowy i międzynarodowy czyli I Festiwal Fresku w Zamościu, którego gospodarzem jest nasza uczelnia - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Już od poniedziałku, 30 września, artyści z Włoch i Polski wraz ze studentami i absolwentami budownictwa będą realizować w budynku Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza projekt artystyczno – edukacyjny w technice fresku mokrego. W przedsięwzięciu uczestniczą takie sławy jak Vico Calabro, specjalny gość festiwalu i założyciel szkoły fresku Frescopolis. 73 – letni włoski artysta tworzy wszystkimi technikami malarskimi, ale szczegolnie ukochał technikę fresku. I w niej się specjalizuje, jako jeden z niewielu ekspertów na świecie.

Wśród twórców włoskich pojawią się także tak znani i cenieni artyści jak Aleksandra Zanchi, Gulio Bellochio i Vega Santor. Na zakończenie festiwalu, 5 października wykład o współczesnym fresku i znaczących realizacjach konserwatorskich, wygłosi Sylwester Pędziejewski, artysta, który na swoim koncie ma liczne prace konserwatorskie w Polsce, Rosji i we Włoszech. W Polsce zasłynął z konserwacji polichromii m.in. Bazyliki Katedralnej pw. św. Zygmunta w Płocku oraz w kościele parafialnym pw. św. Rocha w Brochowie, w miejscu chrztu Fryderyka Chopina. W festiwalu uczestniczą również zamojscy artyści – Wioletta Lewandowska oraz Maciej Sęczawa.

- Jestem szczęśliwa, że nasze zaproszenie przyjęli tak znakomici twórcy. Dziękuję władzom uczelni, że udostępniła swoje ściany do realizacji. Sądzę, że zarówno dla artystów jak i studentów będzie to znakomite doświadczenie – wyjaśnia Wioletta Lewandowska, koordynatorka festiwalu.
 

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska