Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

UNIKIDS w WSZiA

2013-10-16 12:04:17

O potworach i spółce mówił podczas wykładu inauguracyjnego w Uniwersytecie Dziecięcym UNIKIDS ppłk dr Marcin Niemcewicz, specjalista z dziedziny biologii molekularnej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, 12 października w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Studentów w wieku 6-13 lat wraz z rodzicami powitał także dr Janusz Skwarek, dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki naszej uczelni. Jak na dziekana przystało, radośnie i z gitarą w ręku.  

- Bardzo mi się podobało. To duża umiejętność przekazania dzieciom wiedzy trudnej w sposób łatwy i dostępny – komentowała jedna z mam obecna wraz z synkiem na wykładzie. O działalności UNIKIDS dowiedziała się podczas Galerii Zajęć Pozalekcyjnych w Twierdzy. Uniwersytet Dziecięcy jest inicjatywą ogólnopolską. Na naszym terenie działa w Tomaszowie Lubelskim i Zamościu.  

Dziecięce wykłady odbywają się 1 lub 2 razy w miesiącu, w auli wykładowej i trwają około 1,5 godz. Mali studenci mają zajęcia z profesorami renomowanych uczelni krajowych i zagranicznych, ekspertami w danej dziedzinie. Sposób prowadzenia wykładów oraz forma przekazu dostosowane są do wieku dzieci. Każdy mały student dostaje indeks oraz legitymację studencką. Za udział w każdym wykładzie studenci otrzymują pieczątkę: zebranie 3 pieczątek w semestrze skutkuje jego automatycznym zaliczeniem. Nie ma egzaminów są za to quizy z nagrodami. Program wykładów obejmuje tematy z różnych dziedzin wiedzy m.in: z astronomii, antropologii, biologii, matematyki, fizyki, chemii, paleontologii, ekonomii, psychologii, medycyny, czy prawa.

Rektor naszej uczelni dr inż. Jan Andreasik objął patronat nad działalnością UNIKIDS w Zamościu. Uczelnia łączy wszystkie pokolenia, ludzi ciekawych świata i żądnych wiedzy od maluchów z UNIKIDS począwszy, poprzez studentów I i II stopnia aż do słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   
 •  
   

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska