Ogólnopolski konkurs: Konfrontacje

2013-10-18 12:37:29

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu "Konfrontacje". W tym roku hasło przewodnie konkursu brzmi: Dobre praktyki. Patronat nad konkursem objęła profesor Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nagrody (m.in. laptop, smartfon, tablet) otrzymają osoby, które napiszą najciekawsze teksty na jeden z trzech tematów do wyboru:

1. „W kodeksie trzeba zapisać, że…” – sformułuj (co najmniej jeden) punkt, który powinien znaleźć się w kodeksie dobrych praktyk, który będzie opisywał wzajemne relacje studentów, pracodawców i uczelni jako organizatorów praktyk studenckich. Uzasadnij swój punkt widzenia.
  2. „Tak powinno być na wszystkich praktykach” – opisz znany ci przypadek wzorcowego stosunku pracodawców, uczelni lub studentów do organizowania, przeprowadzania lub odbywania praktyk studenckich.
  3. „Nie o to chodzi w praktykach studenckich” – opisz znany ci przypadek wadliwych rozwiązań lub postaw dotyczących organizowania, przeprowadzania lub odbywania praktyk studenckich (uczelnie lub firmy nie muszą być wymieniane z nazwy).

Autorzy najciekawszych prac:

• otrzymują nagrody rzeczowe (wśród nich sprzęt elektroniczny – laptop, smartfon, tablet),
  • ich tekst (w całości lub we fragmentach) ukaże się w publikacji książkowej,
  • przyczyniają się do powstania „KODEKSU DOBRYCH studenckich PRAKTYK”.

Tekst może liczyć maksymalnie 4.000 znaków (licząc wraz ze spacjami).

Można wysłać więcej niż jedno zgłoszenie.

Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac (za pośrednictwem strony www.konfrontacje.edu.pl) to 3 listopada, godzina 23:59:59.

Więcej na https://www.facebook.com/FunduszPomocyStudentom