Online Marketing Webinar dla aspirujących przedsiębiorców

2013-11-12 10:09:50

Rocket Internet jest jednym z największych na świecie inkubatorów internetowych z ponad setką firm w swoim porfolio zatrudniających 20 000 ludzi na całym świecie. Sukces zawdzięcza przede wszystkim młodym, ambitnym, międzynarodowym zespołom korzystającym ze zdobytej wiedzy i doświadczenia na temat rynku internetowego. Misją firmy jest stworzenie sieci przedsiębiorstw na całym świecie. Aby osiągnąć ten cel, chce nie tylko przyciągnąć zdolnych ludzi, lecz również rozwinąć ich wiedzę w osiąganiu najlepszych rezultatów w pracy. Nigdy nie jest za wcześnie aby zacząć karierę!

Kierując się tą ideą, przestawia pierwszy międzynarodowy “Online Marketing Webinar for aspiring entrepreneurs”. Chcąc zapewnić w 100% rzeczywistą i praktyczną wiedzę, webinar jest stworzony we współpracy z młodym (założonym jesienią 2012 roku) oraz międzynarodowym (ponad 12 krajów) startupem CupoNation.

Webinar dla aspirujących przedsiębiorców

Poprzez organizację szkoleń online, inkubator chce podzielić się wiedzą i doświadczeniem jak stworzyć odnoszącą sukcesy firmę, bazując na przykładzie CupoNation. Sesje webinar będą składać się z dwóch 2 godzinnych sesji prowadzonych przez Dyrektora Zarządzającego spółki portfelowej Rocket Internet, CupoNation będącym jednym z czołowych graczy na rosnącym, globalnym rynku kuponów rabatowych. Podczas sesji poruszone zostaną następujące tematy:

1. Lessons learned from building international start-ups
(2013-11-21, 13:00 CET)

Pierwsza sesja będzie koncentrować się na samym procesie zakładania firmy. Dr. Fruth poruszy również temat optymalizacji modeli biznesowych, pozyskiwania właściwych ludzi do współpracy, wybór rynku, dopracowywanie pomysłu biznesowego oraz zarządzanie procesami rozwoju firmy.

2. Rights and Wrongs of the Online Marketing World
(2013-11-28, 13:00 CET)

Najważniejszą kwestią dla każdego start-up’u internetowego jest zrozumienie działania podstawowych kanałów marketingowych i systemów pomiaru efektywności. Dr. Fruth wyjaśni istotę działania kanałów Online Marketingu, w tym optymalizacji w wyszukiwarkach (search engine marketing) i marketing afiliacyjny. Ponadto, zostaną objaśnione m.in. kluczowe wskaźniki sukcesu oraz sytemy pomiaru efektywności, w przybliżenia ich wpływu na rozwój całego biznesu.

3. Zadanie biznesowe dla studentów
– “Wyzwanie z Kuponem Rabatowym”

Wszyscy zainteresowani studenci będą mieli okazję uczestniczyć w konkursie, polegającym na rozwiązaniu case study “Wyzwanie z Kuponem Rabatowym”. Zadanie zostanie stworzone w oparciu o doświadczenia naszej firmy, CupoNation i ogłoszone podczas drugiej sesji webinar. Konkurs odbędzie się w 12 krajach na 3 kontynentach, a czas na jego rozwiązanie to 2 tygodnie. 3 osoby z najlepszymi rozwiązaniami zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną na praktykę do firmy CupoNation w zespole Online Marketing lub Business Development. Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wybrany jeden międzynarodowy zwycięzca, który jako nagrodę otrzyma do wyboru 3 miesięczną, płatną praktykę w Monachium wraz z zapewnionym zakwaterowaniem lub nowy MacBook Pro.

Po każdej z sesji będzie możliwość zadawania pytania związanych z zakładaniem firmy internetowej.

Wszystkie sesje webinar zawierają porcję informacji na temat teorii, praktycznych narzędzi oraz przykładów zebranych dzięki międzynarodowym doświadczeniom inkubatora. Wiele z poruszanych problemów będzie bazowało wyłącznie na wiedzy i doświadczeniu zdobytemu przez Rocket Internet. Uczestnicy będą mieć możliwość zdobycia solidnej wiedzy na temat marketingu internetowego oraz poznania wyzwań i możliwości z nim związanym.

Sesja szkoleń online jest nieodpłatna i może w niej wziąć udział każdy student po zarejestrowaniu się na stronie www.cuponation.pl/webinar.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie:

po 28 Listopada, 2013.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt na magdalena.mazurkiewicz@cuponation.pl
lub lucyna.nowowiejska@cuponation.pl