Wykład z serii "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem"

2013-11-14 08:22:03

Ryzyko w działalności gospodarczej, wymiana informacji gospodarczych, ocena wiarygodności finansowej osób fizycznych i przedsiębiorców to tylko niektóre z zagadnień poruszanych podczas wykładu otwartego, który odbył się dnia 9 listopada 2013 r. w ramach realizacji programu współpracy naszej uczelni z firmami sektora bankowego "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem".

Wykład zorganizowany przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Związek Banków Polskich poprowadził Krzysztof Ostafiński z Centrum Prawa Bankowego i Informacji. Wystąpienie poświęcone było między innymi działalności Biura Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor oraz Biura Informacji Kredytowej BIK. Instytucje te stawiają sobie za cel wspieranie bezpiecznego obrotu gospodarczego poprzez oferowanie dostępu do baz zawierających informacje gospodarcze na temat rzetelności płatniczej przedsiębiorców i konsumentów.

Wśród słuchaczy najliczniejszą grupę stanowili studenci kierunków administracja oraz finanse i rachunkowość, ale otwarta formuła wykładu pozwalała uczestniczyć w nim wszystkim zainteresowanym osobom.

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz jego partnerów: Biura Informacji Kredytowej S.A., Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Program zakłada bliską współpracę z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, wykorzystywania informacji finansowych oraz nowoczesnych narzędzi e-gospodarki.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny wykład otwarty, który odbędzie się dnia 23 listopada 2013 r. (sobota) o godz. 10.40 w sali E02 (Budynek Collegium Novum Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul. Sienkiewicza 22a).