STATISTICA w planowaniu i opracowywaniu wyników badań naukowych

2013-12-05 01:52:43

Serdecznie zapraszamy na prezentację "Zastosowania statystyki i STATISTICA w planowaniu i opracowywaniu wyników badań naukowych", które firma StatSoft Polska we współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu organizuje specjalnie dla pracowników i studentów zamojskich uczelni.

Prezentacja odbędzie się 12 grudnia 2013 r. (czwartek) w godzinach 11:00 - 15:00 w sali E105 w budynku Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul. Sienkiewicza 22a.

Podczas spotkania zostaną omówione zagadnienia:

• Aktualna oferta StatSoft Polska dla uczelni
  • Statystyczne aspekty planowania badań empirycznych
  • Wspomaganie analizy wyników badań w STATISTICA
  • Statystyczne podejście do formułowania i weryfikacji hipotez badawczych
    • Ocena normalności rozkładu zmiennej
    • Kryteria wyboru testów istotności różnic
    • Przykłady doboru i interpretacji wyników testów parametrycznych i nieparametrycznych
    • Obliczanie mocy testu i szacowanie optymalnej liczebności próby
  • Przykład analizy w środowisku STATISTICA Data Miner

Pod koniec spotkania oraz w trakcie przerwy uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań dotyczących omówionej problematyki oraz możliwość skonsultowania doboru metod analizy statystycznej w przypadku badań własnych.

Osoby zainteresowane udziałem (udział bez opłat) prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia na stronie internetowej:

www.statsoft.pl/Site_License/Zamosc/prezentacja.html