Szkolenie - ZMIANY W ROZLICZANIU VAT

2014-01-29 02:26:43

Zapraszamy na szkolenie: Zmiany w rozliczaniu VAT 2014. Prezentacja zmian na wybranych przykładach. Szkolenie poświęcone będzie omówieniu najbardziej istotnych zmian w podatku VAT, które wejdą w  życie z dniem 1 stycznia 2014 r.

Według większości ekspertów jest to największa reforma w opodatko­waniu VAT w całej historii jego funkcjonowania w Polsce. Wiele z nich można określić jako rewolucyjnych, w szczególności te które odnoszą się do zmiany zasad powstania obowiązku podatkowego w transakcjach krajowych. Zmiany od 1 stycznia 2014 r. obejmują także i inne kwestie, dotyczące obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania, fakturowania i wykonywania prawa do odliczenia. Zmiany te często wymagają ingerencji w stosowane zasady fakturowania i prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku.

Program dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestników i na wszystkie pytania, w szczególności te, które zostaną przesłane do dnia 12 lutego 2014 r., uzyskacie Państwo odpowiedź na szkoleniu.

Szkolenie poprowadzi Pani Anna Chomiuk – specjalista z zakresu podatku VAT.

Termin szkolenia – 14 lutego 2014 godz. 10.00.

Miejsce szkolenia:
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu

ul. Akademicka 4
22-400 Zamość
sala nr 27

Przewidywany czas szkolenia ok. 6 godzin

Całkowity koszt szkolenia: 290,00 zł/osoba

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie poniżej załączonej Karty Zgłoszenia Uczestnictwa w Szkoleniu do dnia 12­lutego 2014 r. faxem na nr 84 677-67-10 lub pocztą elektroniczną na adres: poczta@wszia.edu.pl

Pobierz: Kartę zgłoszenia uczestnictwa w szkoleniu

Część I

Zmiany od dnia 1 października 2013 roku (ustawa z dnia 26 lipca 2013 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz rozpo­rządzenie z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących):

• poszerzenie stosowania metody odwrotnego obciążenia m.in. na niektóre wyroby stalowe oraz makulaturę,
  • wprowadzenie odpowiedzialności nabywcy niektórych towarów (niektóre wyroby stalowe, paliwa) za zaległości podatkowe dostawcy w zakresie VAT, instytucja kaucji gwarancyjnej,
  • część przepisów nowego rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących – m.in. szersza nazwa towaru (usługi) na paragonie fiskalnym,

Przerwa kawowa godz. 12:00 – 12:30

Część II

Zmiany od 1 stycznia 2014 roku wynikające z ustawy z dnia 07.12.2012 roku (opublikowana Dz. U. z 2013 r. poz. 35 ze zm.):

• nowe zasady ustalania daty powstania obowiązku podatkowego (dotychczas art. 19): zasady ogólne oraz wyjątki,
  • szersze rozumienie podstawy opodatkowania,
  • data odliczenia podatku naliczonego (dodatkowe warunki),
  • kolejne zmiany w zakresie fakturowania, w tym: w zakresie daty wystawienie faktury, przypadków wystawiania faktur i not korygujących oraz duplikatów,
  • niekorzystna zmiana w opodatkowaniu tzw. towarów używanych, w tym samochodów osobowych oraz inne zmiany w zakresie zwolnień przedmiotowych,
  • zmiana przepisów dotyczących częściowego odliczenia VAT (sposób obliczenia współczynnika sprzedaży opodatkowanej),
  • ograniczenie zwolnienia podmiotowego (art. 113),
  • przepisy przejściowe na dzień 1 stycznia 2014 r.,
  • samochód osobowy od dnia 1 stycznia 2014 r.

Odpowiedzi na pytania uczestników przesłane wraz z kartą zgłoszeniową do dnia 12 lutego 2014 roku

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku zbyt małej ilości uczestników.