Fotogaleria z Dnia Otwartego Uczelni

2014-02-06 12:30:01

Ponad 400 osób z 11 szkół województwa lubelskiego i podkarpackiego uczestniczyło w Dniu Otwartym Uczelni, 5 lutego br.

Przy wypełnionej po brzegi sali opinie na temat kierunków: informatyka, finanse i rachunkowość oraz fizjoterapia wypowiadali niezależni pracodawcy, którzy podkreślali znaczenie umiejętności i kompetencji zdobytych podczas studiów w połączeniu z praktyką i zapotrzebowaniem na rynku pracy. Wśród pracodawców byli także nasi absolwenci – m.in. Grzegorz Zieliński, dyrektor okręgu lubelskiego z OVB Allfinanz. Przedsiębiorców z branży informatycznej reprezentowali – Marcin Bondyra i Piotr Szulborski. Dr Marta Wolanin z Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji przedstawiła rynek pracy w Polsce i w Europie dla branży fizjoterapeutycznej. Podczas spotkania zaprezentowano także wywiad z absolwentką kierunku fizjoterapia Agatą Józefowicz, która mieszka i pracuje w Kaliforni w USA. Podczas tego spotkania rektor uczelni dr inż. Krzysztof Pancerz wręczył potwierdzenie zdobycia stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego studentce pedagogiki Darii Łapie. Generalnie w roku 2013/2014 dwie studentki otrzymały stypendia ministra – wspomniana już Daria Łapa, studentka pedagogiki oraz Marta Soboń – studentka fizjoterapii oraz finansów i rachunkowości.

Drugim, pod względem frekwencji, było spotkanie z Ireną Ołtuszyk, współpracownikiem z OKE w Krakowie, przewodniczącą zespołów egzaminatorów oceniających maturę z matematyki. Ok. 80 osób wysłuchało informacji na temat nowych typów zadań i nowej matury w 2015 roku.  W spotkaniu uczestniczyli zarówno maturzyści tegoroczni, jak i uczniowie klas II. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja administratora sieci WSZiA Mirosława Madeja na temat „Taniec z wirusem”.
W pozostałych imprezach uczestniczyło od kilku do kilkunastu osób. Z gier, dużym powodzeniem cieszył się CASH FLOW – 13 zespołów (od 4 do 7 osób w zespole) uczestniczyło w zajęciach.

Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy medyczny – „Czy znam swoje ciało?” , informatyczne - „Saper” oraz „Na wlepkę reklamową uczelni”. Gratulujemy zwycięzcom. Oczywiście nie brakowało chętnych na stoisku z masażem relaksacyjnym przed maturą (koło fizjoterapeutów RADIATUS) oraz do makijażu weneckiego, serwowanego przez Wiolettę Lewandowską i Dorotę Bronikowską, animatorki Galerii Akademickiej w naszej uczelni.

„Linie papilarne czyli prawda o Tobie” -  pokazy kryminalistyczne w wykonaniu zamojskiej policji, były równocześnie prezentacją koła administratywistów. Swoje osiągnięcia przedstawiały także koła budownictwa (Wystawa Woltaika – Słońce nie chce pieniędzy za swoją energię), finansów i rachunkowości oraz nowo powstałe informatyczne – technologii informacyjnych.

Wyniki konkursów

Gra Saper