W PRZEDSZKOLU O INTERNECIE

2014-03-05 02:01:44

Jak opowiedzieć przedszkolakowi o korzyściach i zagrożeniach wynikających z korzystania z komputera i internetu – w tak wyjątkowy sposób umie to zrobić administrator sieci oraz pracownik Katedry Informatyki Mirosław Madej.

Podczas spotkania, 3 marca w Przedszkolu Miejskim nr 1 w Zamościu dzieci robiły swoje własne komputery, połączyły je w sieć (spinaczami do papieru i sznurkiem), przesyłały maile, czasami z niebezpiecznymi „robaczkami” – czyli wirusami.

- Dzieci zobaczyły jak to działa w praktyce. Nauka przez zabawę i świetny pomysł na realizację takich zajęć – skomentowały wychowawczynie z przedszkola.

Przedszkole Miejskie nr 1 nie po raz pierwszy współpracuje z naszą uczelnią. Przedszkolaki z tej placówki zbierały nakrętki dla chorej Natalki. Bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu chorej dziewczynki.