Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś to całe życie

2014-03-28 11:14:26

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu w ramach akcji Fundacji DKMS organizuje rejestrację potencjalnych dawców komórek macierzystych. Jest to okazja, by pomóc innym. To nic nie kosztuje a może pomóc uratować czyjeś życie. Na pewno warto się przyłączyć do tak szczytnej akcji.

W dniach 9 i 10 kwietnia 2014 w godzinach 11.00 – 18.00 przy ul. Sienkiewicza 22a w budynku naszej uczelni odbywać się będzie rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych.

W Polsce, co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Chorują małe dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu z nich jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie komórek macierzystych z krwi lub szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tych niestety jest ciągle zbyt mało. Aktualnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad pół miliona potencjalnych dawców, z czego ponad 450 tysięcy w bazie Fundacji DKMS. Aby rozbudować bazę i zwiększyć szanse chorych na wyzdrowienie, Fundacja pozyskuje wsparcie różnych grup środowiskowych. Kolejni potencjalni dawcy rejestrowani są tak w akcjach ogólnopolskich jak i lokalnych. Jak pokazuje życie młodzież to grupa, która bardzo aktywnie uczestniczy w różnych inicjatywach społecznych, również tych przeciwko białaczce.

Podczas naszej akcji osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Polega to na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu Pan Łukasz Sadło i Pan Tomasz Parol - ambasadorzy fundacji na terenie naszej uczelni,  tel. 693-248-291, mail: ukaszsad@gmail.com, tomasz.parol@o2.pl

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału pełnoletnią młodzież i dorosłych. Mamy ogromną nadzieję, że zechcą Państwo przyłączyć się do naszej akcji  „Dla Ciebie to 5 minut, dla kogoś całe życie”.

Zapraszamy grupy zorganizowane i prosimy o zgłoszenia pod numerem tel. 84-677-67-37.

Dla grup zorganizowanych będzie możliwość przeprowadzenia prelekcji na w/w temat.