Zmiany w rozliczaniu VAT 2014 Prezentacja zmian na wybranych przykładach

2014-04-11 11:00:44

Zapraszamy na szkolenie poświęcone omówieniu najbardziej istotnych zmian w rozliczaniu podatku VAT, które weszły w życie z dniem 1 stycznia 2014 r. Zaprezentowane zostaną również zmiany w zakresie odliczania VAT od samochodów obowiązujące od 1 kwietnia 2014 roku. Według większości ekspertów jest to największa reforma w opodatkowaniu VAT w całej historii jego funkcjonowania w Polsce.

Wiele z nich można określić jako rewolucyjnych, w szczególności te które odnoszą się do zmiany zasad powstania obowiązku podatkowego w transakcjach krajowych. Zmiany od 1 stycznia 2014 r. obejmują także i inne kwestie, dotyczące obowiązku podatkowego, podstawy opodatkowania, fakturowania i wykonywania prawa do odliczenia. Zmiany te często wymagają ingerencji w stosowane zasady fakturowania i prowadzenia ewidencji dla potrzeb podatku.

Program dostosowany jest do indywidualnych potrzeb uczestników i na wszystkie pytania, w szczególności te, które zostaną przesłane do dnia 23 kwietnia 2014 roku, uzyskacie Państwo odpowiedź na szkoleniu.

Szkolenie poprowadzi:
Pani Anna Chomiuk – specjalista z zakresu podatku VAT.

Termin szkolenia:
25 kwietnia 2014 godz. 10.00.

Miejsce szkolenia:
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu
ul. Akademicka 4

22-400 Zamość
sala nr 27

Przewidywany czas szkolenia ok. 6 godzin

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie poniżej załączonej Karty Zgłoszenia Uczestnictwa w Szkoleniu do dnia 23 kwietnia 2014 r. FAXEM na nr 84 677 67 10 LUB MAILEM: poczta@wszia.edu.pl

Pobierz: KARTĘ ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W SZKOLENIU

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku zbyt małej ilości uczestników.

Część I

Zmiany od dnia 1 stycznia 2014 roku roku wynikające z ustawy z dnia 07.12.2012 roku (opublikowana Dz. U. z 2013 r. poz. 35 ze zm.):

• nowe zasady ustalania daty powstania obowiązku podatkowego (dotychczas art. 19): zasady ogólne oraz wyjątki,
  • szersze rozumienie podstawy opodatkowania,
  • data odliczenia podatku naliczonego (dodatkowe warunki),
  • kolejne zmiany w zakresie fakturowania, w tym: w zakresie daty wystawienie faktury, przypadków wystawiania faktur i not korygujących oraz duplikatów,
  • niekorzystna zmiana w opodatkowaniu tzw. towarów używanych, w tym samochodów osobowych oraz inne zmiany w zakresie zwolnień przedmiotowych,
  • zmiana przepisów dotyczących częściowego odliczenia VAT (sposób obliczenia współczynnika sprzedaży opodatkowanej),
  • ograniczenie zwolnienia podmiotowego (art. 113),
  • przepisy przejściowe na dzień 1 stycznia 2014 r.,
  • samochód osobowy od dnia 1 stycznia 2014 r.

Przerwa kawowa godz. 12:00 – 12:30

Część II

Zmiany od 1 kwietnia 2014 roku wynikające z ustawy z dnia 7 lutego 2014 roku o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 312):

• pojazdy i wydatki, których dotyczą nowe zasady odliczania,
  • ograniczenie do 50% odliczenia podatku naliczonego – ogólna zasada,
  • odliczenie 100 % podatku naliczonego – wyłączenia z zasady ogólnej,
  • pojazdy wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej,
  • pojazdy uznawane za wykorzystywane wyłącznie do działalności gospodarczej podatnika,
  • wykaz pojazdów specjalnych,
  • wymóg przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego,
  • informacja VAT-26 oraz przewidziane sankcje za nieterminowe jej złożenie  do urzędu skarbowego,
  • korekta podatku naliczonego, w związku ze zmianą przeznaczenia pojazdu,
  • odliczenie podatku naliczonego od nabywanych paliw,
  • sprzedaż używanych pojazdów samochodowych, przy nabyciu których przysługiwało ograniczone prawo do odliczenia podatku VAT,
  • umowy leasingowe zawarte przed 1 kwietnia 2014 r.

Odpowiedzi na pytania uczestników przesłane wraz z kartą zgłoszeniową do dnia 23 kwietnia 2014 roku.