WSZiA NA WYŻYNIE IT

2014-04-29 11:22:56

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, jako jedyna z zamojskich uczelni uczestniczy w Dniach Lubelskiej Wyżyny IT 2014 r. Będzie promować informatykę inżynierską.

W ramach tegorocznych obchodów Dni Lubelskiej Wyżyny IT odbędą się dwa duże wydarzenia: Lubelskie Dni Informatyki oraz CHECK IT. Imprezy mają promować sektor informatyczny oraz zapoznać uczestników z najnowszymi rozwiązaniami z branży informatycznej.

Pierwsze wydarzenie - Lubelskie Dni Informatyki - rozpocznie się 6 maja o godz. 9.15 w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym. To duża konferencja branżowa skierowana do studentów, pracowników firm IT i wszystkich zainteresowanych nowymi technologiami. W tym roku odbędzie się już 7. edycja projektu. Lubelskie Dni Informatyki organizuje Koło Naukowe Informatyków Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli do wyboru szereg wykładów i warsztatów skupionych wokół tematyki technologii mobilnych, start-upów, zarządzania projektami oraz rozwoju osobistego. Będzie również możliwość udziału w konkursie programistycznym oraz relaksu przy stoisku z konsolą Xbox. Po raz pierwszy po prawej stronie Wisły pojawi się też Fundacja ePaństwo, której przedstawiciel opowie o inicjatywie programistycznej „Koduj dla Polski”. Konferencji będzie towarzyszyła akcja krwiodawstwa realizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

W ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT odbędzie się także, nowa na miejskiej mapie wydarzeń branżowych, impreza pod nazwą CHECK IT zorganizowana z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, fanów nowych technologii, ale także tych, którym świat informatyki nie jest jeszcze do końca znany.

Celem wydarzenia jest zainteresowanie młodych ludzi innowacjami technologicznymi, przybliżenie zasad tworzenia gier komputerowych czy podstaw funkcjonowania urządzeń, z których korzystają na co dzień. Większość warsztatów i wykładów poprowadzą studenci, członkowie informatycznych kół naukowych lubelskich uczelni.

CHECK IT organizowany jest po raz pierwszy przez Urząd Miasta Lublin w ścisłej współpracy z kołami naukowymi informatyków działających przy lubelskich uczelniach. Wydarzenie odbędzie się 12 maja w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym przy ul. Dobrzańskiego 3 w Lublinie.

Program Lubelska Wyżyna IT realizowany przez Urząd Miasta Lublin jest inicjatywą, która ma wyeksponować potencjał oraz przychylny klimat dla rozwoju branży IT w Lublinie. Priorytetowym założeniem programu jest wsparcie lokalnego sektora IT poprzez wypracowanie wzajemnych powiązań w środowiskach nauki i biznesu związanych z technologią IT i ICT przy współpracy samorządu lokalnego. Lubelska Wyżyna IT obejmuje swoim patronatem szereg działań podejmowanych przez uczelnie, koła naukowe, firmy oraz inne podmioty związane z branżą, takie jak np. Wschodni Klaster ICT.

Więcej informacji i rejestracja:
www.ldi.org.pl
www.checkit.lublin.eu