Internetowy konkurs Foto Talenty 2014

2014-05-08 10:11:39

Santander Universidades w ramach III Międzynarodowego Kongresu Rektorów ogłasza internetowy konkurs Foto Talenty 2014. Celem konkursu jest promowanie, wyróżnianie, propagowanie i nagradzanie kreatywności w sztuce fotografii. Nagroda dla zwycięzcy to 3000 EURO.

Internetowy konkurs Foto Talenty 2014 skierowany jest do wszystkich osób, które należą lub należały do środowiska akademickiego (studentów, wykładowców, pracowników naukowych, administracyjnych, absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, itp.) bez względu na narodowość i miejsce zamieszkania. Tematyka zdjęć powinna być przede wszystkim oryginalna i dotyczyć życia uniwersyteckiego uczestników konkursu, a wymogiem koniecznym jest, aby zgłaszane zdjęcia nie były dotychczas nigdzie publikowane.

Zainteresowane osoby muszą być użytkownikami platformy Universia i do 7 lipca 2014 r. na stronie konkursu www.fototalentos.com - po uprzednim zarejestrowaniu się - mogą zgłaszać swoje prace (format .jpg, objętość pliku nie większa niż 2MB). Głosowanie zakończy się 10 lipca 2014 r.

25 zdjęć, które uzyska największą liczbę głosów, wejdzie do finału, w ramach którego Komisja złożona z ekspertów wyłoni laureatów. Autor najlepszego zdjęcia otrzyma nagrodę 3 000 EUR brutto, a trzy kolejne osoby nagrody dodatkowe o wartości 1 500 EUR brutto. Wyniki Foto Talent 2014 zostaną ogłoszone 18 lipca 2014r.

Warunki uczestnictwa http://www.fototalentos.com/popup/ES/bases.jsp.
Zdjęcia przesłane przez uczestników konkursu zostaną wystawione także na stronie  III Międzynarodowego Kongresu Rektorów Universia Rio 2014 (http://www.universiario2014.com).

Inicjatywa jest częścią przygotowań do III Międzynarodowego Kongresu Rektorów Universia pod hasłem „Uniwersytet XXI wieku: perspektywa iberoamerykańska”. Kongres odbędzie się w Río de Janeiro w lipcu i weźmie w nim udział ponad 1100 rektorów z 46 krajów.

Universia jest największą siecią uniwersytetów hiszpańsko- i portugalskojęzycznych, zrzeszającą 1262 uczelni z 23 krajów, z 14,3 milionami studentów i wykładowców. III Międzynarodowy Kongres Rektorów Universia cieszy się wsparciem Banco Santander za pośrednictwem Globalnej Dywizji Santander Universidades www.santander.com/universidades, która wspiera wszystkie działania Universia od momentu powstania sieci w roku 2000.