GWIZDEK W 3D

2014-05-15 10:05:18

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, jako jedyna z zamojskich uczelni uczestniczyła w Dniach Lubelskiej Wyżyny IT 2014. Pracownicy uczelni promowali informatykę inżynierską.

Pokazy dotyczyły m.in. zastosowania innowacyjnej technologii typu Leap motion w edukacji. Łatwiej przecież poznać budowę czaszki mając możliwość rozłożyć ją na części pierwsze, w trakcie zabawy - przy pomocy wyłącznie rąk i bez dotykania klawiatury komputera. Brzmi irracjonalnie? Podobnie, jak do niedawna, drukowanie w 3D, a przecież tak samo możliwe i coraz bardziej powszechne. Dobry informatyk na pewno będzie wiedział jak zaprojektować gwizdek z kulką w środku, żeby po wydrukowaniu w 3D, cudownie działał.