BEZPIECZNE WAKACJE – czyli piknik dla gimnazjalistów

2014-05-15 11:15:17

Wakacje to nie tylko okres wolny od nauki, ale również troska o bezpieczny i przyjemny wypoczynek. Stąd też Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Zamościu wraz z Zamojską Kliniką Rehabilitacji, kierując się hasłem: „Bezpieczne wakacje” organizuje imprezę plenerową - piknik tematyczny połączony z konkursami.

Zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły, gdzie w formie zabawy będą mogli zdobyć potrzebne umiejętności świadczenia pierwszej pomocy medycznej, a później praktycznie ją wykorzystać. Z uwagi na zakres wymagań konkursowych, zapraszamy uczniów klas III gimnazjum, interesujących się biologią oraz zagadnieniami medycznymi. Konkurs będzie miał charakter zespołowy - po trzech uczniów reprezentujących każde gimnazjum.

Miejsce i termin:

Budynek Collegium Maius, przy ulicy Akademickiej 4 – zielony plac przy budynku; 23 maja (piątek) 2014 r.

Program:

• Godz. 9.30-10.00 - rejestracja uczestników;
  • Godz. 10.00-10.15 - przywitanie uczniów, omówienie programu imprezy;
  • Godz. 10.15-11.00 - szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy;
  • Godz. 11.00-11.15 - zdrowy styl życia - poczęstunek;
  • Godz. 11.15-12.30 - Konkursy tematyczne:
    • Poznajemy budowę anatomiczną człowieka,
    • Postępowanie w sytuacji wypadkowej i udzielanie pierwszej pomocy.
  • Godz. 12.30-13.00 - przerwa regeneracyjna;
  • Godz. 13.00-13.15 - podsumowanie konkursów, wręczenie nagród.

Termin zgłoszenia: do 21 maja 2014 r.

Zgłoszenia zawierające imienną listę uczniów wraz z opiekunem oraz nazwę gimnazjum należy przesłać na adres: liceum@akademickie.zamosc.pl