Innowacyjna WSZiA

2014-05-22 10:30:22

W rankingu szkół wyższych „Perspektyw” Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu zajęła 38. miejsce w kraju, 2 – w województwie lubelskim. Niektóre wskaźniki z ocenianych sekcji takich jak siła naukowa, warunki kształcenia czy innowacyjność zamojska uczelnia ma wyższe od lidera rankingu Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W kategorii „Najlepsze niepubliczne uczelnie magisterskie” Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest odnotowywana od 2010 roku wraz z pojawieniem się pierwszych absolwentów kierunku fizjoterapia II stopnia. Wtedy po raz pierwszy na 80 szkół zamojska uczelnia uplasowała się na 66. miejscu. Z roku na rok uczelnia po kilka oczek awansowała do góry.

W tegorocznej edycji na 80 uczelni odnotowanych w rankingu WSZiA zajęła miejsce 38. Wśród wskaźników, na które warto zwrócić uwagę są np. rozwój własnej kadry naukowej. Tutaj wskaźnik naszej uczelni jest większy nie tylko od lidera województwa – Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, ale także wyższy od najlepszej szkoły niepublicznej w Polsce – Akademii Koźmińskiego w Warszawie. Podobnie liderem jesteśmy w publikacjach naukowych i cytowaniach. Wyróżnia się także uczelnia pod względem dostępności dla studentów do kadr wysokokwalifikowanych, warunki korzystania z zasobów bibliotecznych czy możliwości rozwijania swoich zainteresowań naukowych. Bardzo wysoko oceniono także innowacyjność uczelni czyli pozyskiwanie środków z programów UE oraz efektywność pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na badania.