Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Nowe kontakty zagraniczne Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu

2014-06-30 11:21:41

Z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Reumatologicznego (EULAR) w Paryżu wrócił dr n. med. Rafał Sapuła, reprezentujący Zamojską Klinikę Rehabilitacji oraz Katedrę Fizjoterapii WSZiA w Zamościu. W Kongresie uczestniczyło 14 tysięcy lekarzy z całej Europy, a obrady koncentrowały się wokół nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia farmakologicznego i rehabilitacji w chorobach reumatycznych.

W trakcie pobytu w Paryżu udało się nawiązać nowe kontakty naukowe i szkoleniowe w tym z Komitetem Profesjonalistów Ochrony Zdrowia w Reumatologii (Standing Committee of Health Professionals in Rheumatology). Komitet Profesjonalistów Ochrony Zdrowia EULAR ma za zadanie wspierać interdyscyplinarną współpracę w leczeniu chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych w Europie, w tym rehabilitację tych dysfunkcji.

- Celem tej współpracy ma być możliwość prowadzenia wspólnych projektów badawczych oraz rozwój zawodowy pracowników Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji i Katedry Fizjoterapii poprzez m.in. staże zagraniczne w najlepszych tego typu ośrodkach rehabilitacji w Europie – informuje Rafał Sapuła, ordynator Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu. Równie ważne jest nawiązanie współpracy z Kliniką Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku kierowaną przez Panią Profesor Annę Kuryliszyn – Moskal, specjalistę reumatologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej.

 

 

Na zdjęciu: Przewodnicząca Komitetu Profesjonalistów: Pani Susan Oliver ( od lewej), dr Rafał Sapuła, prof. Anna Kuryliszyn - Moskal

 

 

 

 

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska