Problemy i wyzwania w sztucznej inteligencji

2014-07-23 02:35:47

Profesor Zdzisław S. Hippe, informatyk i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu jest współautorem nowo wydanej książki "Issues and Challenges in Artificial Intelligence".

Springer International Publishing, Switzerland 2014, http://link.springer.com/book/10.1007/978-3-319-06883-1

Ta anglojęzyczna publikacja prezentuje najważniejsze problemy z zakresu sztucznej inteligencji, na którą składa się praca 31 autorów. Wśród polskich naukowców wyróżnia się prof. zw. dr hab. inż. Zdzisław Hippe, autor dwóch artykułów na temat eksploracji danych i metod stosowanych w inteligentnym planowaniu złożonych syntez chemicznych.

Profesor Hippe wielokrotnie publikował swoje prace także w periodyku naukowym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji - Zamojskie Studia i Materiały. Do jednej z tych prac autor odwołuje się w rozważaniach zawartych w tej książce.

Profesor Zdzisław S. Hippe specjalizuje się w dziedzinie sztucznej inteligencji, technologii systemów ekspertowych oraz systemów wspomagania decyzji dla nauk chemicznych, medycyny oraz przemysłu. Był promotorem 24 rozpraw doktorskich.