Zmarł Profesor Stanisław Paszczyński

2014-08-30 12:24:43

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu 29 sierpnia br., odszedł prof. nadzw. dr hab. inż. Stanisław Paszczyński, były Rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie a nasz wykładowca, pasjonat informatyki - wspaniały Człowiek i Przyjaciel.

Profesor Stanisław Paszczyński urodził się 19 marca 1950 roku. Z uczelniami w Rzeszowie i w Zamościu  związany od początku ich funkcjonowania. W latach 1996-2002 piastował funkcję Rektora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.W Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji pracował w latach 2003 - 2012. Od 1 marca 2006 roku piastował funkcję Kierownika Katedry Informatyki i Inżynierii Wiedzy. W tym samym czasie był także Pelnomocnikiem  Rektora ds informatyzacji w tej uczelni. W latach 2003-2006 pełnił funkcję Rektora Seniora Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W okresie od listopada 2001 roku do lutego 2011 roku był Kierownikiem Katedry Systemów Rozproszonych.

Pan Profesor był specjalistą w zakresie projektowania systemów cyfrowych i sieci komputerowych. Był stażystą naukowym Uniwersytetu w Belgii oraz przez okres 3 lat pełnił funkcję visiting assistant professor na Uniwersytecie Teksańskim w USA. W latach 1994 – 1997 pełnił obowiązki Przewodniczącego Rady Użytkowników Rzeszowskiej Miejskiej Sieci Komputerowej. Ponadto, w okresie od stycznia 2005 r. do grudnia 2007 r., był Członkiem Komisji Akredytacyjnej Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej FORUM. Pan prof. S. Paszczyński był autorem wielu prac naukowych, opracowań wykonanych na zamówienie różnych firm oraz patentów i zgłoszeń patentowych, jak również autorem podręczników i materiałów szkoleniowych. Pełnił funkcję członka wielu komisji i instytucji, był laureatem licznych nagród, wyróżnień i odznaczeń.

Profesor miał 64 lata.