„Problemy resocjalizacji w Europie”

2014-12-08 10:39:37

To hasło polsko - ukraińskiego seminarium, które odbyło się 5 grudnia w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22a a zostało zorganizowane przez Wydział Fizjoterapii i Pedagogiki Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Seminarium poświęcone było problematyce resocjalizacji w polsko-ukraińskim obszarze transgranicznym. Jego celem była prezentacja istniejących sytuacji zagrożeń w tym zakresie, ich identyfikacja oraz implementacja doświadczeń europejskich na tereny ukraińskiego pogranicza. Ponadto celem obrad była organizacja dalszej współpracy WSZiA w Zamościu z uczelniami ukraińskimi. Referat otwierający obrady: „Bezpieczeństwo kulturowe kraju – zagrożenia” wygłosił dr Janusz Skwarek, dziekan Wydziały Fizjoterapii i Pedagogiki. W obradach uczestniczyli między innymi pracownicy naukowi WSZiA w Zamościu: dr inż. Andrzej Burda, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji, dr hab. Czesław Galek, dr hab. Mieczysław Kowerski, dr Bogdan Szyszka, dr Bernard Panasiuk, mgr Władysław Molas (reprezentujący PIE Europe Direct WSZiA w Zamościu) oraz goście z Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki: prof. dr hab. Petro Husak, dr hab. Ludmiła Husak, dr Iryna Sydoruk, dr Tatiana Martyniuk, dr Lesia Martirosjan, dr Oksana Kwasha.

W związku z tym, że w seminarium uczestniczyli również studenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne, w drugiej części obrad odbyła się ciekawa dyskusja dotycząca obecnej sytuacji na Ukrainie.