Zofia Piłat nominowana do Morando 2014

2015-01-09 09:09:01

Zofia Piłat, szefowa Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uhonorowana najwyższym odznaczeniem uczelni Medalem Scholae Amicis jest nominowana do tytułu Zamojskiej Osobowości Roku Morando2014. Już po raz drugi została wytypowana do tytułu, który przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla miasta i społeczności lokalnej.

Nominatami zostali, wybrani spośród 21 zgłoszonych kandydatów i kandydatek:

Sławomir Bartnik (przedsiębiorca, księgarz, znawca i propagator poezji B. Leśmiana, twórca klubokawiarni Szkoła Życia),

Adam Gąsianowski (fotograf, społecznik, współautor książek o ludziach z Zamojszczyzny, twórca galerii fotograficznej na ul. Staszica),

Łukasz Kot (dziennikarz i społecznik, prezes zamojskiego oddziału Stowarzyszenia Civitas Christiana, organizator Festiwalu Kresowego DEWAJTIS i innych),

Zofia Piłat (społeczniczka, twórczyni Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zamościu, organizatorka Rady Senioralnej przy Radzie Miasta, była radna),

Marcin Zamoyski (prezydent miasta w latach 2002 -2014).

Głosowanie możliwe jest drogą  internetową, po zalogowaniu się z użyciem Panelu użytkownika. Aby wziąć udział w głosowaniu zarejestruj się: http://roztocze.net/zapisz_sie

Głosowanie internetowe zostanie zamknięte 16 stycznia o godz. 20.00. Natomiast głosowanie stałych członków Kapituły jest tajne i odbywa się drogą mailową.Ostateczny werdykt zostanie ogłoszony podczas Gali, która odbędzie się 17 stycznia w Hotelu Senator. Do tego czasu jedynym powiernikiem decyzji Kapituły będzie mecenas Sławomir Kurys.

Skład Kapituły: prof. dr hab. Waldemar Martyn, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, prof. dr hab. Danuta Borkowska – dziekan Wydziału Nauk Rolniczych UP, dr inż. Krzysztof Pancerz – rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, Ewa Lipczyńska – kanclerz Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, Andrzej Kędziora – laureat MORANDO 2008, Stanisław Orłowski – laureat MORANDO 2009, Tadeusz Wicherek – laureat MORANDO 2010, Maria Król – laureatka MORANDO 2011, ks. Tomasz Winogrodzki – laureat MORANDO 2012, Marek Jawor – laureat MORANDO 2013, Piotr Rogalski – prezes Fundacji im. Bernardo Morando. Nad przebiegiem głosowania czuwają mecenasi Sławomir Kurys i Andrzej Kurys.