WSZiA w Turcji

2015-02-25 12:02:12

Delegacja pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu w składzie: Rafał Sapuła, kierownik Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji , Janusz Skwarek, dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki, Dawid Długosz, specjalista ds. IT, Rafał Burak, fizjoterapeuta Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji wezmie udział w the 8th Europe Week- czyli spotkaniu przedstawicieli uczelni partnerskich Yasar University (Izmir, Turcja). Wyjazd w terminie 1- 6 marca br. jest finansowany z Programu Erasmus+.

- Celem spotkania jest wymiana doświadczeń w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć w ramach programów europejskich, nawiązywanie nowych kontaktów oraz prezentacja Uczelni podczas specjalnych sesji tematycznych – informuje Aleksandra Kahan, pełnomocnik rektora ds współpracy z zagranicą.

Yasar University z Izmiru, gospodarz europejskiego tygodnia, jest partnerem edukacyjnym Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Od lat uczestniczą w międzynarodowych przedsięwzięciach informatycznych. A ostatnio uczelnia turecka została zaproszona do Projektu Erasmus+ "akcja 2: Budowanie potencjału w dziedzinie szkolnictwa wyższego" dotyczy zastosowania narzędzi informatycznych w szeroko pojętej dziedzinie nauk medycznych. Oprócz partnera tureckiego w projekcie będą uczestniczyć także uczelnie z Białorusi i Słowacji.