STAŻE DLA ABSOLWENTÓW SZKÓŁ TECHNICZNYCH

2015-04-14 02:21:04

Dzięki współpracy Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu firmami niemieckimi, absolwenci szkół ponad­gimnazjalnych o profilu technicznym, mogą skorzystać z projektu pt. "Technologia ma przyszłość - staże dla absolwentów szkół technicznych”, realizowanego na zasadach programu Erasmus+ a finansowanego ze środków PO WER.

PO WER

Głównym celem projektu jest zwiększenie aktywności na europejskim rynku pracy absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z peryferyjnych obszarów Lubelszczyzny. Uczestnicy projektu będą odbywać 13- tygodniowy staż w innowacyjnych firmach niemieckich, zlokalizowanych na terenie regionu Badenia - Wirtembergia.

Pierwsza grupa: pięciu absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych w Janowie Lubelskim oraz 4 absolwentów Zespołu Szkół nr 2 w Zamościu, 7 kwietnia 2015r., rozpoczęła staż w innowacyjnych firmach m.in.: w Barthau Anhaengerbau GmbH, MASS Profile GmbH, ROKLA GmbH.

Każdy stażysta otrzymał grant w wysokości 4120,00 EUR, z czego aż 3000 EUR stanowi "kieszonkowe". Integralną częścią przygotowania uczestników był 60 godzinny kurs językowy oraz kulturowy.

Staż stwarza beneficjentom okazję do zwiększenia niezbędnych na rynku pracy umiejętności językowych, zawodowych oraz interpersonalnych. Ponadto realizacja stażu umożliwi im poprawę mobilności i kreatywności w kontekście występującego deficytu tych cech wśród pracobiorców w regionie. Zapoznanie ze specyfiką zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw i instytucji w krajach UE, a także warunkami pracy w wyspecjalizowanych zawodach technicznych zdecydowanie podniesie ich szanse na zatrudnienie.

- Projekt docelowo zakłada wyjazd 40 osób- absolwentów szkół średnich o profilu technicznym, znających język niemiecki. Kolejne wyjazdy odbędą się w lipcu i wrześniu. Partnerami edukacyjnymi projektu są m.in.: ZSP w Janowie Lubelskim, ZSP nr 2 w Zamościu, ZSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu czy też ZSP nr 1 w Krasnymstawie  – informuje Aleksandra Kahan, koordynator projektu.

Zainteresowanych projektem prosimy o kontakt:

Wyższa Szkoła Zarządzania Administracji w Zamościu,
ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość,