Cała prawda o systemie ubezpieczeń społecznych

2015-05-25 02:00:54

W dniu 23 maja 2015 r. na uczelni odbył się wykład otwarty zatytułowany "Cała prawda o tym co ZUS robi z Twoimi pieniędzmi" prowadzony przez ekspertów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest WSZiA w Zamościu.

Wykład poprowadzili eksperci z zakresu ubezpieczeń społecznych: Małgorzata Korba i Maciej Raszewski z lubelskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

W trakcie spotkania, w którym aktywnie uczestniczyli przede wszystkim studenci kierunku Finanse i rachunkowość, padły odpowiedzi również na trudne pytania, m.in.:

• po co nam właściwie ZUS i ile nas to kosztuje?
  • ile pieniędzy ma Zakład Ubezpieczeń Społecznych i co z nimi robi?
  • czy ZUS może zbankrutować?
  • dlaczego nie mamy wyboru i składki są przymusowe?
  • czy w przyszłości w ogóle dostanę emeryturę?
  • jakie działania ZUS prowadzi w Internecie?

Program "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem", którego uczestnikiem jest Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich oraz jego partnerów: Biura Informacji Kredytowej S.A., Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. oraz Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Program zakłada bliską współpracę z uniwersytetami i szkołami wyższymi oraz działania na rzecz poszerzania wiedzy studentów, przyszłych i aktualnych przedsiębiorców odnośnie bezpieczeństwa obrotu gospodarczego, wykorzystywania informacji finansowych oraz nowoczesnych narzędzi e-gospodarki.

Strona internetowa programu "Nowoczesne Zarządzanie Biznesem".

Platforma Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.