Światowa premiera najnowszej przeglądarki Microsoft w Rzeszowie

2010-10-01 03:06:49

15 września Rzeszów przejdzie do historii Internetu. Tego dnia w stolicy Podkarpacia odbędzie się światowa premiera przeglądarki Internet Explorer 9beta (IE9beta). Po raz pierwszy udoskonalony produkt Microsoftu zostanie zaprezentowany na konferencji Internet Beta 2010, organizowanej przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

Najnowszą wersję Internet Explorer 9beta zaprezentują podczas rzeszowskiej konferencji przedstawiciele firmy Microsoft: Mariusz Jarzębowski i Michał Kostrzewa. Używając po raz pierwszy przeglądarki Internet Explorer (IE9beta), uczestnicy konferencji będą się łączyć m.in. z San Francisco. Ich uwagi i opinie będą stanowić punkt wyjścia w dalszych pracach nad udoskonalaniem przeglądarki.

Firma Microsoft zdecydowała się na światową premierę swojego nowego produktu właśnie podczas międzynarodowej konferencji Internet Beta 2010, bo wśród uczestników znajdą się sławy z dziedziny informatyki i nie tylko. Podczas trzydniowego spotkania wystąpi 50 prelegentów z Polski i zagranicy, w tym m.in. Lawrence Lessig (profesor prawa na Harvard Law School, laureat wielu nagród, uznawany za najlepszego prawnika w świecie Internetu) oraz Alexander Bard (szwedzki muzyk, artysta i filozof kultury, wykładowca Stockholm School of Economics, autor głośnej książki „Netokracja”, członek zespołu Army of Lovers).

- Internet Beta 2010 to wydarzenie łączące różne środowiska zajmujące się Internetem. Wymiana doświadczeń, kontaktów, poglądów oraz integracja środowiska jest dla nas elementem kluczowym. Według nas, interdyscyplinarny charakter konferencji, możliwość posłuchania wystąpień prelegentów z innych branż i specjalności wpłynie pozytywnie na jakość wiedzy rozwijanej w różnych środowiskach: naukowych, marketingowych, politycznych, pozarządowych i twórców nowych serwisów. Ubiegłoroczna edycja zapoczątkowała nową tradycję corocznych spotkań w Rzeszowie - wyjaśnia Mateusz Tułecki, organizator konferencji.

Internet Beta 2010 to wymarzone spotkanie dla ludzi, którzy swoją zawodową karierę związali z Internetem i jego rozwojem. Siłą konferencji jest spotkanie w jednym miejscu osób z bogatym doświadczeniem, które prezentują różne środowiska związane z siecią:  socjologię, psychologię, marketing, zarządzanie, agencje interaktywne. W konferencji biorą także udział właściciele zarządzający najciekawszymi serwisami w sieci.

W drugim i trzecim dniu konferencji wykłady zostaną otwarte również dla studentów.

- Chcemy, żeby tak jak w ubiegłym roku każdy z uczestników mógł skonfrontować i wzbogacić swoją wiedzę o spojrzenie przedstawicieli innych dziedzin. Liczymy, że tegoroczna impreza, podobnie jak roku temu okaże się sukcesem i będzie inspiracją do wszechstronnego spoglądania na sieć w codziennej pracy - mówi Mateusz Tułecki.

Więcej informacji na stronie konferencji www.internetbeta.pl