Chór WSIiZ wyśpiewał międzynarodowy sukces

2011-05-06 09:19:42

Jest mi niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie chóru Vox Coelestis Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, który wyśpiewał II miejsce na I Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym "Vratislavia Sacra".

Festiwal odbył się w dniach 30.04-2.05 we Wrocławiu i uczestniczyło w nim 17 chórów z Czech, Francji, Norwegii, Rosji i z Polski. Chór Vox Colestis w kategorii dorosłych chórów mieszanych zaprezentował 4 utwory sakralne m.in. "O magnum misterium" T.L. da Victoria, którego nagrania można wysłuchać w Internecie, na stronie:

Niebiański głos chórzystów (bo tak tłumaczy się nazwę chóru) zyskał wysokie uznanie międzynarodowego Jury Festiwalu, w którym zasiadali jurorzy z Polski, Estonii, Szwecji i Rosji.  Za znakomitą emisję głosu, dykcję i intonacje Chór WSIiZ zdobył srebrny dyplom.

Jury doceniło również wybitne umiejętności dyrygenta naszego chóru - mgr Agnieszki Tomaszek, która otrzymała nagrodę dla najlepszej dyrygentki festiwalu.

- Oprócz przesłuchania konkursowego chór Vox Coelestis wystąpił z koncertami towarzyszącymi. W niedzielę 1 maja zaprezentowaliśmy się we wrocławskim Kościele p.w. Opatrzności Bożej, natomiast 2 maja na uroczystym Koncercie Galowym na Rynku Starego Miasta. Koncert Galowy został poprzedzony wykonaniem "Gaude Mater Polonia" przez wszystkie chóry w podziękowaniu za beatyfikacje Jana Pawła II – mówi Agnieszka Tomaszek, dyrygentka Chóru Vox Coelestis.

To kolejny znaczący sukces Chóru WSIiZ, który podkreśla bardzo wysoki poziom Vox Coelestis. W styczniu tego roku Chór zdobył II nagrodę  XX Myślenickego Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”. W ubiegłym roku chór wyśpiewał główną nagrodę w ogólnopolskim XII Małopolskim Konkursie Chórów "O złotą strunę" i nagrodę specjalną Kardynała Stanisława Dziwisza. Zdobył też II nagrodę w IX Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie, zaliczanym do najważniejszych wydarzeń muzyki chóralnej w Polsce, a nawet w Europie.