15 czerwca Dzień Otwarty WSIiZ

2011-06-13 08:42:36

Uczelnia po raz pierwszy organizuje wydarzenie w otwartym niedawno nowoczesnym Centrum Edukacji Międzynarodowej, w kampusie WSIiZ w Kielnarowej. WSIiZ zaprasza w godzinach od 9.00 do 14.00. Na uczestników czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Będą mogli spróbować swoich sił w świecie animacji 3D, zagrać na giełdzie, a nawet zarządzać wirtualnym lotniskiem. Będą też mogli stworzyć własne perfumy i skorzystać z porad wizażysty przy doborze odpowiednich kolorów.

Dla uczestników przygotowaliśmy też zabiegi kosmetyczne: makijażu i manicure. Będą też pokazy zabiegów pielęgnacyjnych (mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, mezoterapia, fale RF i inne) oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Licealiści będą też zwiedzać położony w urzekającej scenerii Pogórza Dynowskiego kampus WSIiZ, gdzie mieści się stadnina koni, park linowy, hala sportowa jedna z największych w Polsce i domy studenckie a także restauracja Taberna. Dodatkową atrakcją będzie jazda konna. Dzień Otwarty zakończy się wspólnym grillowaniem.

Przekażą wiedzę w innowacyjny sposób

Oprócz atrakcji uczestnicy poznają też smak prawdziwego studiowania w nowoczesnej uczelni, która stosuje innowacyjne metody i technologie. WSIiZ przygotowała warsztaty w wybranych laboratoriach CEM z zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, jakich nie mają inne szkoły wyższe.

- Uczestnicy warsztatów z Finansów i rachunkowości dowiedzą się m.in., jak zostać rekinem giełdowym. Zajęcia odbędą się w specjalistycznym laboratorium finansowym symulującym pracę giełdy – Zachęca Urszula Pasieczna, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Na warsztatach Aviation Management uczestnicy dowiedzą się min. jak działa duże lotnisko, jak zorganizowana jest obsługa pasażerów i samolotów. Poznają przykłady najbardziej spektakularnych lotnisk świata, wśród nich lotnisko o najdziwniejszym położeniu pasa startowego. Będą też mogli spróbować swoich sił w grze symulującej proces zarządzania lotniskiem. „Walizka na końcu świata” pokaże ścieżkę bagażu do miejsca docelowego.

- Warsztaty z Analizy kolorystycznej odbędą się w laboratorium chemicznym WSIiZ. „Świat zapachów” - jak wyprodukować idealne perfumy dla siebie to jedna z kilku propozycji. Miłośnicy grafiki komputerowej będą stawiać pierwsze kroki w animacji 3D. Uczniowie dowiedzą się, jak animować postaci. Będą nawet mogli tworzyć taką animację, używając specjalistycznego systemu. Na pamiątkę otrzymają płytę CD – wylicza Pasieczna.

Podczas Dnia Otwartego WSIiZ przedstawi też najnowszą ofertę dydaktyczną. Szczegółowych informacji na temat kierunków, specjalności, programów studiów udzielać będą wykładowcy, asystenci oraz sami studenci. Każdy nauczyciel i opiekun grupy otrzyma certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładzie.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Magdaleną Głodowską pod numerem telefonu 17 866 14 31 lub adresem e-mail mglodowska@wsiz.rzeszow.pl.

Harmonogram Dnia Otwartego »