Inauguracja Akademii Służby Publicznej

2011-03-11 03:44:29

Jaka rolę pełni polityka w służbie publicznej, czy współcześni politycy pamiętają, że ich pierwszym zadaniem to przede wszystkim służyć dobru społecznemu?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzą zaproszeni goście, m.in. Jarosław Gowin, Jan Rokita, prof. Jerzy Stępień, podczas inauguracji Akademii Służby Publicznej.

To inicjatywa studencka, mająca na celu rozpropagowanie idei służby publicznej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wartości z nimi związanych.  Celem inicjatywy jest zrealizowanie idei,   poprzez cykl szkoleń, warsztatów, wykładów i dyskusji panelowych w formule zjazdowej.

Zaproszenie przyjęli także m.in.: prof. Paweł Śpiewak, Jan Rokita,  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski, założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska, deputowany do Parlamentu Europejskiego Jan Olbrycht oraz wielu innych.

Wiodącym tematem pierwszego zjazdu będzie: „ Polityka jako służba publiczna”.

Inauguracja będzie miała miejsce już w tą sobotę, 12 marca o godzinie 9.00, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie na ul. Westerplatte 11.

Akademia Służby Publicznej to inicjatywa mająca na celu rozpropagowanie idei służby publicznej i społeczeństwa obywatelskiego oraz wartości z nimi związanych pośród ludzi, którzy poprzez swoje praktyczne zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju państwa i społeczeństwa polskiego.

Akademia Służby Publicznej jest programem przygotowującym studentów, młodych absolwentów oraz wszystkich obecnych w szeroko pojętym sektorze publicznym do działalności o wysokim standardzie merytorycznym i etycznym na rzecz społeczeństwa obywatelskiego w ramach służby publicznej.

Program gwarantuje zdobycie wiedzy i doświadczenia, którego nie oferuje żaden z kierunków studiów dostępnych na uczelniach wyższych. W ramach Akademii Służby Publicznej Uczestnicy wezmą aktywny udział w spotkaniach z osobami piastującymi wysokie stanowiska w najważniejszych instytucjach państwowych i międzynarodowych, organizacjach pozarządowych, a także z autorytetami w dziedzinie służby publicznej, kultury, samorządności i polityki. Bezpośrednio od ekspertów zaczerpną wiedzę dotyczącą praktycznych umiejętności, niezbędnych w pracy w sektorze publicznym.

Akademia podzielona jest na cztery zjazdy, które odbędą się w marcu i kwietniu 2011 roku, każdy pod inną tematyką – kolejno poruszone zostaną problemy związane z polityką ogólnokrajową, wymiarem samorządowym służby publicznej, działalnością NGO i think tanków na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz zarządzaniem w kulturze. W trakcie zjazdów Uczestnicy wezmą udział w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez wykwalifikowanych ekspertów, wykładach i dyskusjach panelowych, dotyczących tematyki zjazdów oraz warsztatach terenowych i praktycznych, prowadzonych przez przedstawicieli renomowanych organizacji pozarządowych. W trakcie trwania Akademii odbędą się m.in. warsztaty procedury zamówień publicznych, realizacji projektów unijnych, negocjacji, autoprezentacji i wystąpień publicznych, zakładania i prowadzenia stowarzyszeń, kreatywnego rozwiązywania problemów i wiele innych.
Szczegóły programu Akademii Służby Publicznej, jego dokładne cele oraz misja, a także informacje dotyczące rekrutacji do programu zamieszczone są na stronie internetowej Akademii, pod adresem akademia.wse.krakow.pl.

Udział w programie jest wyjątkową szansą na nawiązanie trwałych kontaktów, umożliwiających rozwój zawodowy i karierę, a także podwyższenie własnego standardu działalności na rzecz społeczeństwa i państwa.