Game Day WSIiZ

2013-06-06 09:19:03

600 uczniów szkół średnich z 20 szkół z Podkarpacia wzięło udział w Game Day organizowanym przez WSIiZ w kampusie w Kielnarowej. Uczelnia przygotowała dla nich gry terenowe i ekonomiczne, ciekawe warsztaty i wiele innych atrakcji. Taki oryginalny dzień otwarty to świetny pomysł - mówi Krzysztof Czachor z Technikum Ekonomicznego w Weryni.

Bomba pod Giełdą Papierów Wartościowych to terenowa gra logiczna i główna atrakcja przygotowana na Game Day przez uczelnię. Uczniowie rozwiązywali łamigłówki i zagadki logiczne w różnych punktach Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ, wykorzystując nowoczesny sprzęt, jakim dysponują laboratoria. Wyjątkową wiedzą, precyzją i szybkością wykazało się 3 uczniów z III klasy Technikum Ekonomicznego w Weryni, którzy rozbroili bombę w rekordowo krótkim czasie.

- Ta gra była super! Zadania wymagały wiedzy i kreatywności, niektóre były naprawdę trudne. Czuliśmy się jak antyterroryści! Game Day to świetny pomysł! Samodzielnie odkrywaliśmy uczelnię, na własny sposób - komentuje na gorąco Krzysztof Czachor, jeden ze zwycięzców.

Podobnego zdania są jego koledzy z klasy ze zwycięskiej drużyny. - Bardzo mi się tu podoba. Duże wrażenie robią laboratoria. Żeby rozwiązać jedną z zagadek musieliśmy np. użyć ramienia robota - opowiada Andrzej Kwaśnik.

- Organizacja jest super, uczelnia jest bardzo nowoczesna, świetnie wyposażona, miła atmosfera, studenci i organizatorzy. Chcielibyśmy tu studiować - dodaje Dawid Staszewski.
Jego opinię podzielają inni uczniowie z Podkarpackich szkół średnich. "Jest super! Ekstra!" - takie głosy słychać było od uczestników Game Day.

Oprócz gry terenowej uczelnia przygotowała też warsztaty dla uczniów i nauczycieli: m.in. inscenizację rozprawy sądowej, o sztuce rozmowy przed kamerą, a także warsztaty kryminalistyczne, z animacji 3D, robotyki i kreowania koncepcji biznesu. Uczestnicy zdobywali praktyczną wiedzę na temat inwestycji giełdowych, fizjoterapii i hipoterapii. Były także warsztaty lotnicze, z chemii kosmetycznej i receptury kosmetycznej oraz zdrowego żywienia.

Dodatkowe atrakcje to m.in. mini festiwal filmów animowanych, symulator jazdy, turniej gier komputerowych (TrackMania), bezpłatne makijaże i zdobienie paznokci (wykonywane przez studentki kosmetologii) oraz pokazy peelingu kawitacyjnego, udzielania pierwszej pomocy, a także pokazy masażu leczniczego. Wszystkie rozgrywki zostały podsumowane przy wspólnym grillu, a zwycięzcy poszczególnych gier otrzymali nagrody.

Finał konkursu ekonomicznego

Ważnym punktem Game Day był finał konkursu "Wirtualny menedżer" dla uczniów szkół średnich z województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Konkurs został zrealizowany z wykorzystaniem symulacji biznesowej Marketplace, tej samej, na której studenci WSIiZ zdobyli niedawno mistrzostwo świata.  144 uczniów w 48 zespołach rywalizowało o wejście do finału w 8-tygodniowych eliminacjach rozgrywanych online. W finałowej rozgrywce wzięło udział 8 najlepszych zespołów. Zwyciężył zespół Vesta, czyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim: Krzysztof Golec, Mariusz Miś i Kacper Zezuliński.

- Taka oryginalna forma dnia otwartego sprawdziła się już po raz trzeci. Stawiamy na wiedzę praktyczną, przekazywaną w interesującej formie, z użyciem nowoczesnego sprzętu i to zaprezentowaliśmy z sukcesem. Do dyspozycji studentów mamy aż 70 laboratoriów. Kampus jest świetnie zorganizowany i wyposażony - podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

- Pierwszy raz jestem w kampusie WSIiZ. To, co tu zobaczyłam jest imponujące, a do tego tyle atrakcji. Jesteście świetni! - cieszy się Ania, uczennica jednego z rzeszowskich liceów.