Student WSIiZ wygrał ogólnopolski konkurs

2010-11-03 03:41:55

Dobiegł końca ogólnopolski konkurs "Grupa EPL rozmawia ze studentami: Moja UE w 2020 roku". Wygrał  Marek Rawski z Rzeszowa, absolwent Europeistyki oraz student Ekonomii w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do ostatnich minut trwała zacięta walka!

Każdy z uczestników napisał esej na temat: "Moja UE 2020". Wyłoniono 10 najlepszych prac. W finałowym etapie zwycięską pracę wybierali internauci, głosując poprzez platformę internetową. Tam również zamieszczone zostały prace wszystkich finalistów. Głosowanie zakończyło się 21 października 2010 roku. Zwycięzca odbędzie płatny staż w Parlamencie Europejskim i jeden dzień będzie asystował prof. Jerzemu Buzkowi.

- Płatny staż w Parlamencie Europejskim to pierwszy krok do spełnienia mojego marzenia o pracy w Komisji Europejskiej. Obecnie skupiam się na działaniach lokalnych. Bardzo chciałbym zrobić coś dla Rzeszowa - mówi Marek Rawski, który w najbliższych wyborach samorządowych kandyduje do Rady Miasta z okręgu nr 3.

W głosowaniu internauci oddali  łącznie 5415 głosów. Student z Rzeszowa zdobył aż 2096 i pokonał Krzysztofa Derenia (1988 głosów) z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Radosława Fellnera (310 głosów) z Uniwersytetu Warszawskiego, Zofię Woźniak (278 głosów) z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Tomasza Sajewskiego (239 głosów).

Obiad z Jerzym Buzkiem

- W najbliższym czasie finałowa dziesiątka weźmie udział w  konferencji podsumowującej konkurs i w obiedzie z Przewodniczącym Parlamentu Europejskiego - informuje Magda Górnicka, organizator konkursu.

- Bardzo się cieszę z wygranej. Dziękuje wszystkim za wsparcie i promocję mojej pracy przede wszystkim WSIZ-owi Regionalnemu Centrum Informacji Europejskiej i Duszpasterstwu Akademickiemu Wieczernik. Szczególne podziękowania składam również mediom, które promowały konkurs i moją pracę. Możliwość asystowania Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego jako reprezentant Rzeszowa i Podkarpacia jest dla mnie wielkim zaszczytem - mówi Marek Rawski.

Marek Rawski jest trzykrotnym stypendystą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i jednym z 16 finalistów konkursu Primus Inter Pares. Otrzymał nagrodę Uczelni "Student Roku". Jest przedstawicielem regionalnego oddziału Międzynarodowej Organizacji ds. Współpracy i Rozwoju. Student WSIiZ brał udział w międzynarodowym projekcie na temat lobbingu w Unii Europejskiej. Odbył staż zawodowy w firmie BOS w Wiedniu, spędził 3 semestry na Stypendium Zagranicznym, uczestniczył w seminarium "Ukraina, między Wschodem a Zachodem". Jest członkiem 4 kół naukowych. Jest także autorem wielu publikacji i referatów naukowych.