Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy

2010-11-03 03:45:54

5 i 6 listopada 2010 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się druga edycja Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Jest to jedyna tego rodzaju impreza o charakterze festiwalu podróżniczego w województwie podkarpackim.

Program tegorocznego Festiwalu wypełnią spotkania z podróżnikami, prelekcje i pokazy filmów zaproszonych gości oraz porady praktyczne dotyczące medycyny podróży, skierowane w szczególności dla turystów udających się w odległe zakątki świata. Podobnie, jak przed rokiem, nie zabraknie konkursów z nagrodami dla publiczności, z tą najbardziej cenną – biletem lotniczym na trasie europejskiej. W losowaniu nagrody wezmą udział wszystkie osoby, które w piątek lub sobotę odwiedzą rzeszowski WDK.

W tym roku do Rzeszowa zawitają tak znane postacie, jak m.in.: himalaista Leszek Cichy, dziennikarz Brian Scott czy pochodzący z Przeworska Piotr Trybalski - fotograf współpracujący z National Geographic.

Nieoficjalne rozpoczęcie Festiwalu nastąpi już 4 listopada o godz. 20:30 projekcją filmu pt. ”W drodze” i spotkaniem z jego głównym bohaterem – górnikiem z Nikisza – Mieczysławem Bieńkiem. Spotkanie odbędzie się w Starej Drukarni przy ul. Bożniczej 6. Podczas spotkania odbędzie się promocja książki autorstwa Mieczysława Bieńka pt. „Hajer jedzie do Dalajlamy”.

Aktualny program Festiwalu oraz szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej edycji znaleźć można na stronie internetowej imprezy www.kalejdoskoppodrozniczy.pl.

Organizatorami imprezy są Bartosz Piziak i Piotr Piech z Podkarpackiego Stowarzyszenia na Rzecz Przedsiębiorczości, Promocji i Rozwoju Turystyki Pro-Tur przy współudziale Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie oraz Instytutu Badań nad Cywilizacjami WSIiZ. Nad imprezą honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Ambasador Polski w Indiach.