WSIiZ znów w czołówce

2011-04-11 08:18:08

Kilka dni temu miesięcznik biznesowy Home&Market opublikował ranking polskich niepublicznych szkół biznesu. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie utrzymuje pozycję lidera w ogólnopolskich rankingach. Uczelnia jako jedyna z Podkarpacia zakwalifikowała się do zestawienia w kategorii „Możliwości kształcenia”, w którym zajęła wysoką II lokatę.

WSIiZ zdobyła maksymalną ilość punktów w kategoriach: możliwości odbywania praktyk kierunkowych poza szkołą, systemy stypendialne, koła naukowe, certyfikaty czy studia podyplomowe.

W głównym rankingu, sumującym osiągnięcia uczelni, badania naukowe, poziom nauczania i opinie studentów, zajęliśmy II miejsce wśród magisterskich uczelni niepublicznych w Polsce. Daje to szóstą lokatę włączając szkoły wyższe, które posiadają uprawnienia do nadawania tytułu doktora. Druga uczelnia z Podkarpacia, która zakwalifikowała się do tego rankingu, zajęła dopiero 45 miejsce. W kategorii „Warunki studiowania” WSIiZ zajęła siódme miejsce.

- I miejsce w ubiegłorocznym rankingu Wprost i czołowe lokaty w innych ogólnopolskich zestawieniach były dla nas wyzwaniem do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Cieszy nas fakt, że utrzymaliśmy pozycję lidera, która jest ukoronowaniem naszych piętnastoletnich działań  – mówi prof. nadzw. dr  hab. Tadeusz Pomianek, rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

WSIiZ, która istnieje od 96 roku osiągnęła status lidera wśród niepublicznych  szkół wyższych w Polsce również pod względem wykorzystywania nowoczesnych rozwiązań technologicznych w kształceniu, zarządzaniu i obsłudze studentów. W ubiegłym roku uczelnia zdobyła II miejsce w rankingu Akademickiego Centrum Informacyjnego w Poznaniu  na „Najbardziej innowacyjną i kreatywną uczelnię w Polsce”.

WSIiZ to uczelnia międzynarodowa, w której kształci się ok. 9 tys. studentów, w tym ok. 900 obcokrajowców z 21 państw z całego świata. Uczelnia ma trzy kampusy: w Rzeszowie, Tyczynie i w Kielnarowej, gdzie mieści się akademik o wysokim standardzie, jedna z największych hal sportowych w Polsce i kilkadziesiąt laboratoriów specjalistycznych. Jest też hotel z sauną i spa, stajnia i park linowy.

Najważniejszą inwestycją w kampusie w Kielnarowej jest otwarte w tym roku Centrum Edukacji Międzynarodowej. - Nowoczesny, w pełni zinformatyzowany obiekt dydaktyczny wyposażony jest m.in. w sale wykładowe i ćwiczeniowe, salę audytoryjną dla 300 osób, bibliotekę multimedialną i 17 laboratoriów wykorzystujących najnowsze technologie tele-informatyczne (np. laboratorium automatyki i robotyki, przetwarzania obrazu i rzeczywistości wirtualnej, czy laboratorium Inteligentnych Systemów Informacyjnych) – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.