STUDENCI WSIiZ NADAJĄ W ETERZE

2011-04-13 01:56:55

Świeże spojrzenie, kreatywność i pasja studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w połączeniu z kompleksowo wyposażonym studiem zaowocowały stworzeniem profesjonalnej studenckiej rozgłośni radiowej. Radioeter.fm zdobywa nowych słuchaczy! Muzycznych audycji studenckich można słuchać na radioeter.fm.

Pierwsze dźwięki nadawane z WSIiZ rozbrzmiały 21 marca. Studencka rozgłośnia to pomysł pracowników Katedry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w WSIiZ. Głównym koordynatorem jest Łukasz Błąd.

Pomysłowość osób zaangażowanych w działalność stacji ma budować jej profil i charakter. Obecnie czas antenowy dostało ponad 60 studentów. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił za konsoletą może zgłosić się do radioeter.fm.

- W przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o praktyczne wykorzystanie nabytej podczas studiów wiedzy i rozwijanie zainteresowań. To szansa dla studentów na doskonalenie warsztatu pod okiem specjalistów, a także na ciekawą pracę. Chcemy, żeby radioeter.fm było miejscem, w którym będą odkrywane radiowe talenty - podkreśla opiekun radia Łukasz Błąd.

Interaktywny kontakt

Na razie internetowe radio studenckie nadaje audycje praktycznie codziennie od godz. 14 do 23. Stacja stara się trafić w różnorodne gusty muzyczne. Usłyszeć można także autorskie utwory studentów, a nawet audycje w języku ukraińskim, przygotowane przez wykładowców i koła naukowe. Studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej podchodzą do przedsięwzięcia z ogromnym zapałem i obiecują dostarczyć słuchaczom wielu wrażeń. Pomysłodawcy stawiają na interaktywność.

- Podczas audycji można kontaktować się z prowadzącym poprzez komunikatory i portale np. skype, facebook - zapewnia Łukasz Błąd.

Uczelnia z pasją

- Studia w naszej uczelni to nie tylko czas wytężonej pracy i zdobywania wiedzy. Nasi studenci mają wiele możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań w kołach naukowych i sportowych. Przy uczelni działa też chór Vox Coelestis i zespół pieśni i Tańca „Karpaty”. Studenci z zacięciem dziennikarskim i literackim wydają uczelniany magazyn PRESSJA i publikują na StudentCafe.pl – podkreśla Urszula Pasieczna, rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.