Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

W rytmie hiszpańskich kastanietów

2013-09-30 09:15:23

- Hiszpanie nie za bardzo tańczą. Naprawdę. Wbrew pozorom nie istnieje też tak zwany południowy temperament. Ale istnieje jak najbardziej środkowoeuropejski, autentyczny polski temperament. Miałem okazję zobaczyć całkiem niedawno w hotelu na Teneryfie, gdzie odpoczywali turyści z całego świata, jedyną grupę bawiących się w holu, to byli Polacy, którzy świetnie tańczyli. Bez alkoholu. Umiecie się świetnie bawić, cieszyć życiem. Polacy są narodem bardzo radosnym i nierzadko weselszym od Hiszpanów – tak łamał stereotypy na temat Polaków, najbardziej hiszpański Polak na świecie, Conrado Moreno, gość specjalny Europejskiego Dnia Języków, 27 września w Galerii Twierdza w Zamościu. Uczelnia była jednym ze współorganizatorów tego przedsięwzięcia. 

Conrado Moreno przybliżył uczestnikom spotkania ciekawostki ze swojego rodzinnego kraju. Było więc i o fieście i sjeście. Najlepszymi znawcami języków europejskich okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Hrubieszowie. Drugie miejsce w konkursie, przeprowadzonym podczas imprezy, zajęła drużyna z I Liceum
Ogólnokształcącego w Zamościu, trzecie - uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 w Tyszowcach.

Do udziału w imprezie zgłosiła się rekordowa liczba uczestników - 21 drużyn, reprezentacji ze szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Zwycięska drużyna zdobyła 2 tys. zł na zakupy w Media Markt. A wszyscy uczniowie otrzymali upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów przedsięwzięcia: Galerię "Twierdza", Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu, PIE Europe Direct oraz Stowarzyszenie Projekt Europa. Nagrody ufundowała również europoseł prof. Lena Kolarska - Bobińska, która od początku, a jest to już czwarta edycja, patronuje tej imprezie.

Spotkanie uświetniły występy tancerzy ze Szkoły Tańca Magdaleny i Janusza Myków oraz degustacja potraw europejskich przygotowanych przez restaurację  "Verona".

Relacja i wywiad z Conrado Moreno już niedługo w kolejnym numerze „Naszego Forum”.

Poniżej prezentujemy galerię wybranych zdjęć, zaś wszystkie zdjęcia w pełnej rozdzielczości można pobrac klikając w poniższy link: 
Zdjęcia EDJ 2013
(archiwum ZIP, 346 MB)
 

wszystkie aktualnosci »

TELC

partner ZUS Współpraca partnerska