FERIE ZE SZTUKĄ W WSZiA

2014-01-16 03:55:36

Ferie ze Sztuką skierowane są do wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat sztuki, nabyć nowe umiejętności i obudzić w sobie kreatywność. Warsztaty prowadzone są przez malarkę, Wiolettę Lewandowską, która zaprasza do współpracy ludzi z pasją do sztuki i profesjonalnych artystów.

Ferie ze Sztuką to kontynuacja nagrodzonego projektu przez Wydział Kultury i Prezydenta Miasta Zamość Marcina Zamoyskiego. Projekt jest połączony z cyklicznymi warsztatami. Zajęcia będą prowadzone dla dwóch grup wiekowych: od 5 do 12 roku życia, godzina 10.00-13.00 i od 12 do 18 roku życia, godzina 15.00-18.00.

Poniedziałek, czwartek i piątek – Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22a. Wtorek, środa – Collegium Maius przy ul. Akademickiej 4.

Warsztaty twórcze połączone z wykładami z Historii Sztuki i spotkaniami
 z osobowościami związanymi ze światem sztuki. Każde spotkanie ma odrębny temat, każdy dzień przyniesie nowe doświadczenie.

W programie przewidziane są wyjścia w plener, do galerii i miejsc,
w których sztuka podkreśla lub dopełnia ich funkcję. Krótkie wykłady tematyczne z historii sztuki będą również inspiracją do tworzenia. Dostępność wszelkich materiałów i duża przestrzeń Galerii zapewni swobodę twórczą, nauka przez zabawę doświadczenie i eksperymentowanie z materiałami.

Tematy warsztatów to:

• Szkice z natury,
  • Ilustracja
  • Portret
  • Autoportret
  • Pejzaż
  • Martwa Natura
  • Rzeźba
  • Plakat

Spotkania zakończone będą wernisażem prac.