O rodzinie na SACROFILMIE

2014-03-14 11:08:03

Integralną częścią XIX Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM były wykłady. W tym roku uczelnia gościła: księdza dra Jarosława Jęczenia z KUL z tematem Tożsamość i posłannictwo rodziny w Familiaris consortio bł. Jana Pawła II, Yasina Özbeka, prezesa Fundacji Dunaj Instytut Dialogu z tematem Rodzina w islamie z uwzględnieniem sytuacji w Turcji oraz rabina dra Joela Chaima Nowickiego z tematem „Rodzina w tradycji judaistycznej”.

Sacrofilm to obraz i słowo. Obraz to oczywiście projekcje filmowe i wszystko co działo się w Centrum Kultury Filmowej STYLOWY. Słowo, czyli wykłady festiwalowe zakończyły się panelem dyskusyjnym „Dlaczego rodzina?” poprowadzona przez dra Pawła Sokołowskiego z KUL, 13 marca br. Podczas dyskusji padły słowa, które mogą być przesłaniem tegorocznej edycji Sacrofilmu. „Świat nie potrzebuje nauczycieli, potrzebuje świadectw. Swoim życiem musimy dawać przykład kolejnym pokoleniom. Człowiek to nie rzecz do próbowania. Człowiek jest darem dla drugiego człowieka i trzeba go kochać”.