Biuro Wystaw Artystycznych Galerii Zamojskiej ZAPRASZA

2014-04-02 12:21:17

Tegoroczne prace dyplomowe w Liceum Plastycznym powstały w pracowniach reklamy wizualnej, snycerstwa i tkaniny artystycznej pod kierunkiem nauczycieli: Michała Mazurkiewicza, Pawła Malczenki, Tomasza Bełecha, Wojciecha Duklewskiego oraz Alicji Kowalskiej.

Uczniowie pokazują swoje ostatnie szkolne realizacje, które są nie tylko podsumowaniem ich umiejętności i wiedzy zdobytej w czasie nauki w liceum ale także często bardzo osobistą wypowiedzią na temat otaczającego świata i uważnym spojrzeniem na inspiracje sztuką, naturą, emocjami.

Kompozycje wykonane w różnorodnych technikach przyciągają uwagę swoją oryginalnością, kunsztem artystycznym, barwą i formą.

Tradycyjnie już w BWA Galerii Zamojskiej w ramach współpracy z Liceum Plastycznym, uczniowie mają okazję prezentacji swych dokonań,co staje się dla nich swego rodzaju nobilitacją.

W salach BWA Galerii Zamojskiej,prezentowane będą prace powstałe w pracowni snycerstwa prowadzonej przez Tomasza Bełecha i Wojciecha Duklewskiego.
Nauczyciele zawodu-Bogdan Naklicki i Stanisław Juszczak.

Natomiast w górnej części galerii prezentowane będą prace uczniów o tematyce sakralnej,pochodzące z archiwum szkolnego.
Ekspozycja powstała na okoliczność kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Wystawa czynna od 9 kwietnia do 4 maja.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki, przyjaciół Liceum Plastycznego do spotkania z wyjątkowym debiutem młodych artystów.