STUDENCI ADMINISTRACJI W SENACIE

2014-04-02 12:48:44

Studenci II i III roku administracji uczestniczyli w wizycie studyjnej w Senacie RP w Warszawie, 27 marca br.
Zapoznali się z historią powstania Senatu w Polsce oraz wysłuchali prelekcji na temat procesu legislacyjnego.
Słynne spiralne schody na pewno utkwią nam w pamięci - opowiadają studentki administracji. Wizyta w Senacie była także dużym przeżyciem dla studentów z Ukrainy, którzy licznie studiują administrację ze specjalnością administracja europejska. Zwiedzanie budynku zakończono na reprezentacyjnej sali kolumnowej, gdzie po przywróceniu w 1989 roku Senatu do maja 1991 była miejscem jego posiedzeń. Obecnie wykorzystywana jest m.in. na posiedzenia sejmowych komisji śledczych, konferencje oraz posiedzenia największego klubu parlamentarnego.
Organizatorem wizyty było Studenckie Koło Administratywistów WSZiA, którego opiekunem jest profesor Wojciech Orłowski.