Pracownicy WSZiA w Radzie Oddziału PTS

2014-06-20 11:06:46

W dniu 17 czerwca 2014 r. odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Polskiego Towarzystwa Statystycznego w Lublinie, w działalności którego czynnie uczestniczą zarówno pracownicy, jak i studenci naszej uczelni.

Podczas zebrania odbywającego się w siedzibie Urzędu Statystycznego w Lublinie wysłuchano sprawozdań z działalności organizacyjnej i finansowej Oddziału, dyskutowano nad bieżącą i przyszłą działalnością Polskiego Towarzystwa Statystycznego, wybrano również skład Rady Oddziału na kolejną czteroletnią kadencję.

Uczestnicy zebrania wybrali na nowego Przewodniczącego Rady Oddziału mgra Andrzeja Matacza z Urzędu Statystycznego w Lublinie, który zastąpi tym samym prof. nadzw. dra hab. Mieczysława Kowerskiego pełniącego tą funkcję przez dwie kolejne kadencje. Profesor Mieczysław Kowerski, Kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości WSZiA w Zamościu, obejmie w nowej kadencji stanowisko Zastępcy Przewodniczącego. Z kolei Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej został wybrany mgr Mariusz Poninkiewicz, dotychczasowy Sekretarz Rady Oddziału.

Warto podkreślić, że w działalność Oddziału PTS w Lublinie zaangażowani są studenci WSZiA w Zamościu, przede wszystkim z kierunków Finanse i rachunkowość oraz Administracja.