Nowe kontakty zagraniczne Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu

2014-06-30 11:21:41

Z Kongresu Europejskiego Towarzystwa Reumatologicznego (EULAR) w Paryżu wrócił dr n. med. Rafał Sapuła, reprezentujący Zamojską Klinikę Rehabilitacji oraz Katedrę Fizjoterapii WSZiA w Zamościu. W Kongresie uczestniczyło 14 tysięcy lekarzy z całej Europy, a obrady koncentrowały się wokół nowoczesnych metod diagnostyki, leczenia farmakologicznego i rehabilitacji w chorobach reumatycznych.

W trakcie pobytu w Paryżu udało się nawiązać nowe kontakty naukowe i szkoleniowe w tym z Komitetem Profesjonalistów Ochrony Zdrowia w Reumatologii (Standing Committee of Health Professionals in Rheumatology). Komitet Profesjonalistów Ochrony Zdrowia EULAR ma za zadanie wspierać interdyscyplinarną współpracę w leczeniu chorób reumatycznych i mięśniowo-szkieletowych w Europie, w tym rehabilitację tych dysfunkcji.

- Celem tej współpracy ma być możliwość prowadzenia wspólnych projektów badawczych oraz rozwój zawodowy pracowników Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji i Katedry Fizjoterapii poprzez m.in. staże zagraniczne w najlepszych tego typu ośrodkach rehabilitacji w Europie – informuje Rafał Sapuła, ordynator Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji WSZiA w Zamościu. Równie ważne jest nawiązanie współpracy z Kliniką Rehabilitacji Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku kierowaną przez Panią Profesor Annę Kuryliszyn – Moskal, specjalistę reumatologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji medycznej.

Na zdjęciu: Przewodnicząca Komitetu Profesjonalistów: Pani Susan Oliver ( od lewej), dr Rafał Sapuła, prof. Anna Kuryliszyn - Moskal