Zaproszenie na seminarium naukowe

2015-01-14 09:41:52

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji zaprasza na seminarium naukowe organizowane w ramach projektu „Opracowanie innowa­cyjnego modelu transgranicznego wykorzystania tufów zeolitowych”, które odbędzie się 16 stycznia 2015 r. w Collegium Novum WSZiA przy ul. Sienkiewicza 22 (s.E02) w godz. 11.00 – 13.00.

Program seminarium:

• Andrzej Łygas: Projekt “Opracowanie innowacyjnego modelu wykorzystania transgranicznego tufów zeolitowych“.

• Aleksandra Kahan: Klaster jako narzędzie regionalnej polityki innowacyjnej.

• Beata Klimek, Danuta Bernat-Hunek, Wojciech Franus: Wpływ dodatku zeolitu na właściwości fizykomechaniczne tynków renowacyjnych.

• Małgorzata Franus, Lidia Bandura: Właściwości kruszyw lekkich modyfikowanych zużytymi sorbentami mineralnymi.

Projekt realizowany jest od 1 lipca 2013 r. w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013 przez czterech partnerów: Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu, Politechnikę Lwowską, Politechnikę Lubelską oraz Instytut Agrofizyki im. Bogdana Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.

W ramach projektu prowadzone są badania naukowe na temat zastosowania minerałów zeolitowych w przemyśle budowlanym, ochronie środowiska i rolnictwie. Jednym z celów projektu jest stworzenie transgranicznego klastra technologii zeolitowych, którego zadaniem będzie organizacja sieci współpracy i transfer technologii pomiędzy instytucjami naukowymi i przedsiębiorstwami w regionie transgranicznym.