Zamojskie powietrze czyni mądrym

2015-02-16 11:20:36

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na V spot­kanie z cyklu "Regionaliści" (historia, architektura, przyroda, krajoznawstwo, turystyka) ph. "Zamojskie powietrze czyni mądrym"
Spotkanie odbędzie się 19.02.2015 r. (czwartek) o godzinie 16:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” przy ul. Ormiańskiej 1 (wejście od podwórza, I piętro).

W programie:

1. Maria Fornal – Społeczność żydowska Zamościa – wprowadzenie do filmu
  2. Projekcja filmu pt. Tam był kiedyś nasz dom w reż. Ewy Szprynger
  3. Łukasz Kot – Rozmowa z ks. Grzegorzem Pawłowskim (Jakubem Herszem Grinerem) – nagranie radiowe
  4. Ryszard Łapa – Kamieniczki zamojskie cz. 3 (nagranie archiwalne)

Przedsięwzięcie odbywa się przy wsparciu patronackim Muzeum zamojskiego w Zamościu, Lokalnej Organizacji Turystycznej Zamość i Roztocze, Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Zamościu, Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego w Zamościu, Koła Przewodników Terenowych PTTK im. Róży i Jana Zamoyskich w Zamościu i Klubu Turystyczno-Krajoznawczego im. Michała Pieszki przy PTTK w Zamościu.