Fizjoterapia u-regulowana, czyli kontynuuj z głową

2016-01-15 11:11:34

11 stycznia 2016 roku Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania rozpoczęła nabór na studia II stopnia z Fizjoterapii. Na absolwentów WSZiA w Zamościu czeka specjalny pakiet promocyjny. Z badań wynika, że fizjoterapeuci należą do najczęściej poszukiwanych osób na rynku pracy.

W maju 2016 roku wchodzi w życie ustawa o zawodzie fizjoterapeuty (nowa ustawa z września 2015 roku). Co z tego wynika? Zawód fizjoterapeuty staje się zawodem regulowanym. Ustawa określa m.in. jakie warunki należy spełnić, aby go wykonywać. Jednym z warunków jest ukończenie studiów na kierunku Fizjoterapia, przy czym pełne kompetencje do wykonywania zawodu mają wyłącznie absolwenci studiów magisterskich. Posiadanie jedynie tytułu zawodowego licencjata znacznie ogranicza kompetencje i możliwości zawodowe.

Dodatkowo od roku akademickiego 2017/2018 studia na kierunku Fizjoterapia będą prowadzone wyłącznie jako jednolite studia magisterskie.

Jeśli więc chcesz mieć pełne kwalifikacje i możliwość wykonywania zawodu, to nie ma na co czekać. Magister z fizjoterapii to klucz do kariery - Twoja lepsza przyszłość.

Dlaczego warto być fizjoterapeutą? W ciągu najbliższych 5 lat powstanie 1200 tzw. dziennych domów opieki – jest to element realizowanej w Polsce polityki senioralnej. Palcówki tego typu potrzebują wykwalifikowanego i dobrze przygotowanego personelu.

Nie tylko w Polsce można znaleźć zatrudnienie w tym zawodzie. Unia Europejska to ogromny rynek dla wykwalifikowanych opiekunów głównie osób starszych. Warunkiem są: posiadanie określonych kwalifikacji i znajomość języka. W tym miejscu warto nadmienić, że program praktyk we WSIiZ uwzględnia praktyki za granicą. Dzięki podpisanej w tym roku umowie z działającą na niemieckim rynku Agencją Idea studenci i absolwenci fizjoterapii WSIiZ będą mogli wyjechać na praktyki lub do pracy w Niemczech. Poza tym, Biuro Karier WSIiZ finalizuje już kolejną umowę z inną europejską agencją zatrudnienia, co oznacza, że uczelnia będzie oferować jeszcze więcej wyjazdów na praktyki, staże czy też do pracy w państwach Unii Europejskiej.
Innymi argumentami przemawiającymi na rzecz wyboru Fizjoterapii II stopnia są wnioski z badań realizowanych w ramach monitorowania rynku pracy w branżach okołomedycznych. Wynika z nich, że:

• dobrze przygotowani fizjoterapeuci nie mają problemu ze znalezieniem pracy – szczególnie w miejscowościach uzdrowiskowych;
  • fizjoterapeuci mogą zwiększać szanse na zatrudnienie poprzez specjalizowanie się w np. pomocy osobom starszym. Rozwój usług fizjoterapeutycznych w sektorze prywatnym oraz w związku z wyodrębnieniem się fizjoterapeuty jako samodzielnego zawodu i powstaniem ustawy o zawodzie fizjoterapeuty;
  • w badaniach zapotrzebowania rynku pracy na absolwentów kierunków około medycznych fizjoterapia plasuje się na 3. miejscu;
  • jako absolwent (z  pełnym  magisterskim  wykształceniem) będziesz przygotowany do podjęcia pracy w placówkach służby zdrowia, takich jak: szpitale o różnym profilu; w placówkach oświatowych (np. międzyszkolne ośrodki gimnastyki korekcyjnej, ośrodki wychowawczo-rehabilitacyjne), w klubach sportowych, w zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej,  w organizacjach pozarządowych (fundacje, stowarzyszenia) działających na rzecz osób niepełnosprawnych, a nawet w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, klubach fitness oraz klinikach zdrowia i urody.
  • w myśl  nowej  ustawy  o zawodzie fizjoterapeuty,  zawód  ten  uzyskuje  zasłużoną  renomę  i uznanie  wśród  innych  zawodów  medycznych.

W obliczu decyzji o kontynuacji nauki należy pamiętać, że dobre wykształcenie to podstawa przyszłego sukcesu. Do 31 marca 2016 roku absolwenci Fizjoterapii I stopnia  mogą zgłosić się na niestacjonarną Fizjoterapię II stopnia we WSIiZ w Rzeszowie. Dzięki przemyślanym programom nauczania, partnerom kierunków i profesjonalnej kadrze praktyków fizjoterapia magisterska we WSIiZ oferuje wykształcenie znacznie podnoszące szanse na zdobycie dobrej pracy.

Niezależnie od tego, czy planujesz rozwijać się zawodowo w kraju, czy za granicą zdobyte wykształcenie uczyni Cię wartościową częścią niemal każdego profesjonalnego zespołu.

Dla absolwentów WSZiA w Zamościu przygotowano specjalny pakiet promocyjny:

• zwolnienie z wpisowego,
  • czesne niższe o 10% (dla absolwentów WSZiA miesięczna rata czesnego na studiach niestacjonarnych wynosi 423 zł. Absolwenci innych uczelni płacą 470 zł/m),
  • zajęcia praktyczne, obowiązkowe w programie nauczania realizowane w placówkach ochrony zdrowia na terenie Zamościa i okolic,
  • plan zajęć ułożony tak, aby zminimalizować uciążliwości związane z koniecznością przyjazdów do Rzeszowa – harmonogram zakłada 1 zjazd miesięcznie w Rzeszowie – pozostałe zajęcia będą realizowane w Zamościu oraz za pomocą telemostu.

Czesne na Fizjoterapii niestacjonarnej II stopnia wynosi 423 zł/mc.

Uczelnia zapewnia zaplecze w postaci profesjonalnych laboratoriów, kadry praktyków, bogatej bazy ofert praktyk zawodowych i staży oraz w postaci współpracy z centrum REH-MEDIQ.

Podania na studia można składać od poniedziałku do piątku, w godz. 9:00 – 15:00 w Dziekanacie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr. tel.: 84 677 67 23 lub 84 677 67 19, a także wysyłając e-mail: rekrutacja@wsiz.rzeszow.pl oraz na stronie wsiz.rzeszow.pl.