««  « Styczeń 2018 »  »»

WOŚP: kwesta i dobra zabawa

2009-01-06 · Kronika Tygodnia

Już w najbliższą niedzielę, 11 stycznia, zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulice Zamościa wyjdzie 550 wolontariuszy. Zbiórce pieniędzy towarzyszyć będą koncerty, imprezy sportowe i inne atrakcje

Siedziba zamojskiego sztabu Orkiestry mieści się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20. To właśnie tam o godz. 11.30 od występu Zespołu Tańca Nowoczesnego "Raptis" rozpocznie się cykl imprez. Zaśpiewają m.in. dzieci z Klubu Wokalnego działającego przy tej placówce, zaprezentują się członkowie Młodzieżowej Grupy Teatralnej "KA-BOOM". Będzie pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy "Side by Side". Z Orkiestrą zagrają też członkowie bractwa rycerskiego. Organizatorzy przewidzieli też spotkanie z olimpijkami, m.in. z Dorotą Grucą (godz. 13.25) oraz loterię fantową, z której dochód wesprze budżet Orkiestry. W MDK występy artystyczne potrwają do godz. 14.30. Pół godziny później przedstawiciele władz miasta powitają uczestników WOŚP na Rynku Wielkim, a o godz. 15.15 rozpocznie się zabawa. Najpierw zagra zespół "Meffis", a zaraz po nim na scenie pojawią się karatecy z Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz z sekcji karate Klubu Uczelnianego AZS Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji. Do godz. 20 na Rynku Wielkim odbywać się będą koncerty zespołów muzycznych, współpracujących z zamojskim uczelniami wyż- szymi: "Winchester 2005" (Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji), "Rap Opsesja", "Remington", "Biedronka, czyli Kwartet Bliżej Nieokreślony" (Państwową Wyższą Szkołą Zawodową), grupa rockowa "Raven" z Lublina (współpracuje z Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego).

Wystąpią ponadto: grupa taneczna – cheerleaderki z sekcji sportowej Klubu Uczelnianego AZS PWSZ, zespół wokalno-muzyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Wydziału Nauk Rolniczych w Zamościu oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym Gimnazjum w Łabuniach. Będzie też aukcja przedmiotów podarowanych przez sponsorów, a na koniec, o godz. 20, światełko do nieba.

Tego dnia warto też wstąpić do Zamojskiego Domu Kultury, Osiedlowego Domu Kultury "Okrąglak", kina "Stylowy", do BWA-Galerii Zamojskiej oraz na Krytą Pływalnię. Pracownicy tych instytucję także pamiętali o XVII Finale WOŚP i przygotowali wiele ciekawych propozycji. W organizacji pomagać będą żołnierze z zamojskiej jednostki, strażacy, policjanci, uczniowie Medycznego Studium Zawodowego w Zamościu oraz pracownicy Zamojskiego Szpitala Niepublicznego. Szczegółowy program imprez będzie można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury im. K. Makuszyńskiego.

W tym roku na ulicach Zamościa pojawi się 550 wolontariuszy. Będą zbierać pieniądze, które zostaną przeznaczone na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci.

AD