Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Wszędzie pięknie grali

2009-01-13 · Kronika Tygodnia

17. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. W Zamościu na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci zebrano prawie 80 tys. zł. To wstępne szacunki

Zamość

550 wolontariuszy kwestowało na ulicach Zamościa podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzbierali blisko 80 tys. złotych. Nie jest to kwota ostateczna, bo nie podliczono jeszcze wszystkich datków i wpłat sponsorów.

Siedziba zamojskiego sztabu Orkiestry mieściła się w budynku Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Kamiennej 20. To właśnie tam zorganizowano szereg imprez. Wystąpiły: Zespół Tańca Nowoczesnego "Raptis", Młodzieżowa Grupa Teatralna "KA-BOOM", śpiewały m.in. dzieci z Klubu Wokalnego. Można było zobaczyć pokaz tańca break dance w wykonaniu grupy "Side by Side" i obejrzeć walki rycerskie prezentowane przez Zamojską Komandorię Zakonu Szpitalników.

Zorganizowano również spotkanie z olimpijką, Dorotą Grucą oraz loterię fantową.

Sporym zainteresowaniem cieszyły się badania profilaktyczne, prowadzone przez Zamojski Szpital Niepubliczny. Skorzystało z nich wiele osób.
W Orkiestrze zagrali także harcerze z Komendy Hufca ZHP im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu. Osiedlowy Dom Kultury "Okrąglak" otworzył kawiarenkę, a w niej salonik gier.

Od rana pracowali nie tylko wolontariusze, ale też blisko 30 osobowa załoga zamojskiego oddziału Banku Pekao S.A.
- Od 15 lat z radością uczestniczę w wielkim graniu. Cieszą mnie finansowe rekordy Orkiestry – podkreślał dyrektor oddziału, Piotr Szarafin.
Po godz. 15-tej, na Rynku Wielkim rozpoczęła się zabawa.

Wystąpiły zespoły współpracujące z zamojskimi uczelniami wyższymi, m. in.: "Winchester 2005", zespół wokalno – muzyczny Wydziału Nauk Rolniczych w Zamościu, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym Gimnazjum w Łabuniach i studenckie zespoły współpracujące z PWSZ w Zamościu. Swoje umiejętności prezentowali również karatecy z Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego AZS WSZiA w Zamościu.

Był też strażacki pokaz ratownictwa. Można było także wzbić się ponad ziemię balonem firmy "Roleski" i przejechać samochodami terenowymi. Oczywiście po zasileniu datkiem puszek WOŚP. Konkursy i zabawy zorganizowano też na lodowisku przed ratuszem.

Wielkie granie zakończono o godzinie 20. światełkiem do nieba.

Biłgoraj

W powiecie biłgorajskim wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzili zbiórki m.in. w Biłgoraju, Tarnogrodzie, Frampolu, Józefowie, Łukowej i Chmielku. W samym Biłgoraju zebrali blisko 32 tys. zł. 

Nie tylko zbierano pieniądze, ale też wspólnie się bawiono. Po południu na scenie BCK w Biłgoraju rozpoczął się koncert, w którym m.in. wystąpili: Big Band, Biłgorajska Orkiestra Dęta im. Czesława Nizio, zespoły działające przy MDK, podopieczni Szkoły Muzycznej Casio, zespół z Tereszpola, Klub Złotego Wieku. Z pokazem fechtunku zaprezentowało się Koło Szermierki Dawnej "Gladius". Licytowano gadżety przekazane przez WOŚP oraz przedmioty podarowane przez sponsorów np. gitarę, obrazy, zegary, szalik klubowy BKS Łada.

We Frampolu w zbiórkę datków zaangażowali się wolontariusze ze szkół podstawowych i gimnazjum. Młodzież zbierała pieniądze i kolędowała, bo w niedzielę w kościele Św. Jana Nepomucena we Frampolu odbyło się XI Powiatowe Kolędowe Spotkanie Chórów Ziemi Biłgorajskiej i Janowskiej.
W Tarnogrodzie w sali widowiskowej ośrodka kultury połączono finał WOŚP z koncertem "Boże Narodzenie - pieśń i plastyka".

- W Biłgoraju udało nam się zebrać blisko 32 tys. zł - cieszy się Alicja Kubacka-Bazan z BCK, szefowa biłgorajskiego sztabu WOŚP. - A czekamy jeszcze na datki uzyskane w innych miejscowościach naszego powiatu. Wygląda na to, że pobijemy ubiegłoroczny rekord, kiedy to zgromadziliśmy ok. 34 tys. zł.

Hrubieszów

Ponad 23,1 tys. zł zebrał hrubieszowski sztab WOŚP. - To nowy rekord, pobiliśmy go po 10 latach - cieszy się Jerzy Wróblewski, szef sztabu
W Hrubieszowie pieniądze na zakup diagnostycznego sprzętu medycznego dla dzieci z chorobami onkologicznymi zbierało trzydziestu wolontariuszy. Kolejnych dwudziestu prowadziło zbiórkę w gminach Trzeszczany, Mircze, Werbkowice oraz w Moniatyczach, Szpikołosach i Ślipczu (wsie w gm. Hrubieszów). Kwestowano także w Grabowcu.

- Zbiórka przebiegała spokojnie. Obyło się bez incydentów. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali policjanci i straż miejska. Ludzie bardzo chętnie wrzucali datki do puszek. Na licytację orkiestrowych gadżetów przyszło prawie sześćset osób. Pieniądze z aukcji przekażemy na leczenie Laury Szali. Dziewczynka jest chora na ostrą białaczkę limfoblastyczną i przebywa obecnie w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej w Lublinie. – tłumaczy szef sztabu WOŚP w Hrubieszowie.

Podczas aukcji największą kwotę wylicytowano za kubek z logo tegorocznego finału WOŚP. Zwycięzca kupił go za 180 zł. Replikę grafiki zmarłego przed dwoma laty prof. Wiktora Zina, podarowaną przez jego syna Szymona, sprzedano za 80 zł. Na aukcji sprzedano także olimpijską koszulkę reprezentacji Polski, czapkę i chińskie pocztówki z autografami Rafała Fedaczyńskiego (reprezentant Polski w chodzie sportowym i uczestnik ubiegłorocznej olimpiady w Pekinie podarował je Orkiestrze). W czasie aukcji na scenie w HDK wystąpiły hrubieszowskie zespoły: "Forte", "Zorba’s Band", "Bruno", "Model MT" oraz Teatr Piosenki - "Młyn".
Ponad 600 zł zebrali pingpongiści – amatorzy. W hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na 20 stołach pingpongowych grało ponad "trzystu zawodników. Mecze rozegrano w ramach imprezy "100 turniejów tenisa stołowego dla Jerzego i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy". Każdy gracz przed wejściem na halę musiał złożyć datek do puszki WOŚP.

Do akcji WOŚP w Hrubieszowie przyłączyli się również sponsorzy. Dzięki restauracji "Staropolska" zziębnięci wolontariusze mogli się posilić gorącym bigosem, piekarnia Stanisława Gietki zaopatrzyła ich w pieczywo i ciastka, a hurtownia Marty Gidzińskiej – podarowała owoce cytrusowe.

- W ciągu minionych siedemnastu lat Fundacja WOŚP w Warszawie przekazała oddziałom noworodków i dziecięcemu w hrubieszowskim szpitalu sprzęt medyczny, którego o łączna wartość przekracza 200 tys. zł – poinformował nas Jerzy Wróblewski, szef sztabu WOSP w Hrubieszowie.

Tomaszów Lub.

Prawie 50 tys. zł, nieco więcej niż w ub. r., zebrali wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tomaszowie Lubelskim. Kwestowało ponad 300 osób. Natomiast w TDK był spektakl, wystąpiły zespoły.

W powiecie tomaszowskim na rzecz Orkiestry pracowały: Komenda Hufca ZHP i Miejska Biblioteka Publiczna, Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Tomaszowski Dom Kultury.

ZHP wysłało w teren 300 wolontariuszy. Kwestowano w Tomaszowie Lubelskim, Lubyczy Królewskiej, Bełżcu, Suścu, Majdanie Sopockim, Telatynie i Komarowie. W Komendzie Hufca ZHP każdy z kwestujących mógł się posilić gorącą grochówką i napić gorącej herbaty.
Po podliczeniu pieniędzy okazało się, że uzbierało się prawie 40 tys. zł.

OHP miał 13 wolontariuszy. Zebrali ok. 2,3 tys. zł.

W Tomaszowskim Domu Kultury impreza rozpoczęła się o godz. 15 spektaklem ,,Opowieści biblijne". Wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1. Od godz. 16.30 na scenie prezentowały się: Zespół Pieśni i Tańca "Roztocze", "Flex" oraz Studio Piosenki. Ze sprzedaży biletów (po 5 zł) TDK uzyskał ok. 2,6 tys. zł.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska