««  « Styczeń 2018 »  »»

Jeden z pięciu wspaniałych

2009-01-20 · Kronika Tygodnia

Do piątku możecie Państwo głosować na Zamojską Osobowość Roku MORANDO 2008. Spośród wszystkich, którzy przyślą uzasadnienie swojego głosu, wybierzemy najciekawsze, a jego autor otrzyma zaproszenie na galę wręczenia nagrody. Na kupony czekamy w redakcji do piątku, do godz. 15

W ubiegły piątek zaś kapituła w pełnym składzie (dr Marzena Kucharska-Derwisz, rektor WSHE, prof. Waldemar Martyn, rektor PWSZ, dr Jan Andreasik, rektor WSZiA, Marta Leckorzyńska z zamojskiego oddziału Radia Lublin, Piotr Rogalski, redaktor naczelny portalu Roztocze Online oraz Andrzej Wnuk, dyrektor zarządu Grupy Wydawniczej SŁOWO, wydawcy "Kroniki Tygodnia") wybrała pięciu nominowanych do nagrody. Obrady trwały dwie godziny, zaś kandydatów było aż 24. Nie obyło się bez dogrywki o piąte miejsce. Głosowanie wyjątkowo sprawnie poprowadził mecenas Sławomir Kurys.

I tak, w nominowanej piątce znaleźli się (w kolejności alfabetycznej): Małgorzata Czerniak - restauratorka, która pomaga ubogim i sierotom, laureatka nagrody Dobrze Zasłużony dla Lubelszczyzny, Zbigniew Gumuliński - przedsiębiorca, który wykupił część majątku Delii, zatrudnił ponad 110 osób i z powodzeniem produkuje dla największych światowych marek odzieżowych, Andrzej Kędziora - za unikalną w skali kraju Encyklopedię Zamościan, Wojciech Przegon - za monografię kawiarni "Ratuszowa", Tadeusz Wicherek -dyrektor i dyrygent Orkiestry Symfonicznej (dawniej Polska Orkiestra Włościańska).

Wszyscy zostali zgłoszeni przez czytelników "Kroniki Tygodnia", portalu www.roztocze.net oraz słuchaczy Radia Lublin. Bez wątpienia są to wyjątkowi ludzie, z pasją i poświęceniem działający dla regionu. O tym, kto z nich dostanie statuetkę, zaprojektowaną i wykonaną przez zamojskiego artystę Tomasza Bełecha, zadecydujecie Państwo, razem z kapitułą. Wasz głos będzie liczył się na równi z głosem każdego członka kapituły. Głosujemy do piątku, do godz. 15.

Wynik głosowania ogłosi w sobotę o godz. 15 w Oranżerii Hotelu Orbis Zamojski mec. Sławomir Kurys. Do ostatniej chwili nikt, nawet Kapituła, nie będzie znała wyniku tajnego głosowania. Emocje więc przed nami.

Galę wręczenia statuetki uświetni Ania Plewik z zespołem. Również Państwo możecie uczestniczyć w tej uroczystości. Wystarczy w oryginalny sposób uzasadnić swój wybór. Spośród uzasadnień wybierzemy najciekawsze i zaprosimy jego autora na galę.